Rasim Çam, bilirkişi raporuyla yalanı ortaya çıkardı

“Başkanın makam aracı kurşunlandı” haberlerinin yalan olduğu ortaya çıktı. Bilirkişi raporlarını paylaşan Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, karalama kampanyası başlatanlara yönelik şikayette bulunduğunu söyledi.

Rasim Çam, bilirkişi raporuyla yalanı ortaya çıkardı
3.10.2023 - 17:13
Güncelleme 3.10.2023 - 17:36
Haber Merkezi

Geçtiğimiz günlerde bazı haber siteleri tarafından servis edilen “Başkanın aracı kurşunlandı” haberinin kurmaca olduğu ortaya çıktı. Yalan haberler sonrası savcılığa müracaat eden Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, savcılık raporlarını ve resimlerini tek tek paylaşarak, ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Başkan Çam’ın başvurusu üzerine, savcılık tarafından tayin edilen bilirkişi tarafından makam aracında yapılan inceleme sonucu oluşturulan raporda, araç boyasının fabrikasyon olduğu ve her hangi bir işlem, düzeltme, kurşun izi veya tamiri bulunmadığı belirtildi.

Başkan Çam belgelerle üzerine atılan iftirayı ortaya çıkarırken, olayla ilgili karalama kampanyası başlatanlara yönelik şikayette bulunduğunu ve dava sürecinin devam ettiğini söyledi.

ÇAM: BELGELERLE CEVAP VERMEK İSTEDİM

Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda Yığılca Belediyesi’ne yönelik farklı entrikalarla çıkar peşinde koşarak algı yaratmaya çalışan kişilerin olduğunu görüyoruz. Bizim kapımız herkese açık. Kimseye kızmadık, dargın değiliz. Ama menfaat gözeterek bir iş yapılacaksa kim olursa olsun karşısındayız. Bu ilçeye huzur getireceğimizi taahhüt ettik ve başardık. Özellikle karalama kampanyasına alet olanlara belgelerle cevap vermek istedim. Yığılca Belediyesi ilçede olduğu gibi Düzce ve Türkiye genelinde övgüyle bahsedilen belediyelerden olmuştur. Haksız karalama kampanyası yürütenlere yönelik gerekli inceleme başlatıldı. Bu ülkede hak var, hukuk var, nizam var” ifadelerini kullandı.

İŞTE BİLİRKİŞİ RAPORLARI


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız