Kongre için yurt dışından geldiler

Düzce Üniversitesi’nin düzenlediği 1. Uluslararası Apiterapi Kongresi’ne katılmak için Düzce’ye gelen Uluslararası Arı Uzmanı Paula Carnell ve Macaristan Apiterapi Derneği Başkanı Dr. Janos Zsolt Kormendy-Racz’ı Herbaryum’u da gezerek incelemelerde bulundu.

Kongre için yurt dışından geldiler
4.10.2023 - 17:12
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Necmi Aksoy’un eşliğinde gerçekleştirilen Orman Fakültesi (DUOF) Herbaryum’unda; Düzce’den, Türkiye’den ve dünyadan toplanarak arşivlenen endemik bitkileri inceleme şansı buldular.

DUOF Herbaryum ziyaretinden sonra Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne geçen misafir heyet, burada da yürütülen çalışmalar hakkında Prof. Dr. Necmi Aksoy tarafından bilgilendirildiler. Süs ve tıbbi bitkilerin yanında arı otelini de inceleyen Paula Carnell ve Dr. Janos Zsolt Kormendy-Racz; Üniversitede yürütülen çalışmaların önemli ve etkileyici olduğunu vurguladılar.

Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini de dile getiren misafir heyet, yapılan bu çalışmalar için Prof. Dr. Aksoy’a ve yetkililere teşekkür etti.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız