Vatandaşlar yoğun katılım sağladı

Temeli 2015 yılında atılan, Düzceliler ve ülkemizdeki hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla inşa edilen Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii’nde ilk Cuma Namazı kılındı.

Vatandaşlar yoğun katılım sağladı
6.10.2023 - 16:58
Haber Merkezi

Programa; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, 65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ile protokol üyeleri ve Düzceli vatandaşlar yoğun katılım sağladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve dualarla başlayan programda, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz,  İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii’nin yapım süreci ile ilgili bilgiler paylaştı. Sonrasında Düzce İl Müftüsü Osman Aydın tarafından yapılan duanın ardından ilk Cuma Namazı kılındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da önemli oranda bütçe desteğinde bulunduğu İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii’ne, Düzce İl Müftülüğü ile birlikte Düzce Üniversitesi de altyapı ve çevre düzenlemeleri çalışmalarına katkı sağladı. İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii’nin resmi açılışı, tamamlanan hizmet alanlarının sonrasında gerçekleştirilecek.

Şu an 5 vakit namazın kılındığı İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii, Düzce Üniversitesi mensuplarının ve halkın huzurlu bir mekanda ibadet etmesine olanak sağlıyor.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız