Mesleki eğitimle ilgili yeni yaklaşımlar ortaya kondu

Düzce Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve üç gün süresince devam eden “11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu” (UMYOS) gerçekleştirilen oturumların ardından başarıyla tamamlandı.

Mesleki eğitimle ilgili yeni yaklaşımlar ortaya kondu
9.10.2023 - 16:09
Haber Merkezi

UFUK AÇICI BİLİMSEL OTURUMLAR

2001 yılında düzenlenmeye başlanan ve bu yıl Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen sempozyum, ufuk açıcı birçok bilimsel oturuma sahne oldu. Mesleki eğitimdeki temel yaklaşımlardan uygulamalı eğitime, işyeri eğitimi ve staj uygulamalarından yeni eğitim-öğretim modellerine, teknolojinin yeri ve öneminden mesleki eğitimin geleceğine kadar birçok konu başlığında, alanında uzman akademisyenler ve araştırmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN EN KÖKLÜ ORGANİZASYONLARDAN BİRİ

Mesleki ve teknik eğitim alanında gerçekleştirilen ve en köklü organizasyonlardan biri olan UMYOS’ta; günümüzde önemi daha çok artan mesleki ve teknik eğitim, nitelikli bireylerin yetiştirilmesi, sektörlerin ihtiyaç duyduğu iş gücü ihtiyacının karşılanması, üretim ve hizmet standartlarının artırılması gibi önemli kavramlar ele alındı.

MESLEKİ EĞİTİMLE İLGİLİ YENİ YAKLAŞIMLAR ORTAYA KONDU

Mesleki eğitimle ilgili yeni yaklaşımların ortaya konulduğu sempozyumda,  meslek yüksekokulu öğrencilerinin eğitim müfredatları için yeni öneriler paylaşıldı, staj, iş yeri eğitimi, kısmi zamanlı çalışma gibi iş modelleri analiz edildi, mesleki eğitimin teşvik edilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu’nda güncel gelişmeler, var olan problemler, bu problemlere yönelik çözüm önerileri masaya yatırılarak farklı bakış açıları geliştirildi.

 

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız