Dağıstanlı değişime işaret etti

İl ve merkez ilçeden sonra kadın kolları teşkilatında da değişim yaşanıyor. Kadın Kolları Başkanı Jale Uzunhasan ve yönetimi istifa etti.

Dağıstanlı değişime işaret etti
17.10.2023 - 15:31
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) büyük kurultay öncesi Düzce Teşkilatı da baştan yapılanıyor. Merkez İlçe Teşkilatı’nda başlayan ve İl Teşkilatı’nda devam eden değişim süreci Kadın Kolları Teşkilatı ile sürüyor.

Yarım asır sonra Düzce’den meclise bir milletvekili gönderme başarısını elde eden CHP Düzce Teşkilatı’nda değişim rüzgarı esiyor. Geçtiğimiz ay yapılan merkez ilçe kongresinde Sinan Doğan’ın başkan seçilmesi ile başlayan değişim süreci, İl Başkanlığı’nda devam etti. İl Başkanı Semih Cemşit’in yeniden aday olmaması üzerine Eski Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı aday olmuş ve tek liste ile girdiği seçimi kazanmıştı.

DAĞISTANLI DEĞİŞİME İŞARET ETTİ

Dağıstanlı’nın yeni bir kadın kolları ve gençlik kolları yapılandırılmasına gidileceği şeklindeki açıklamaları sonrası CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Jale Uzunhasan 04 Mart 2022 tarihinden bu yana yürüttüğü görevi bıraktığını açıkladı. “İl Başkanımın aday olmayacağını belirttiği gün itibarıyla, ben ve yönetimim yeni başkanın yolunu açmak adına çoktan ayrılma kararı almıştık” diyen Uzunhasan, Dağıstanlı’nın bu söyleminin makul bir yaklaşım olduğunu da ifade etti.

UZUNHASAN: HEDEFİME ULAŞTIM

Uzunhasan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Göreve başladığım günden beri tarafıma verilmiş olan bu sorumluluğun ne kadar ulvi olduğunun bilinci ile çalıştım. Kurduğum kadın kolları yönetimi, ardından da CHP Düzce kadın grubuyla da yönetimimi daha güçlü hale getirdim. Kız kardeşlerimle ilk günden itibaren yoğun saha çalışması faaliyetlerimize başladık. Bu görevdeki ilk günümden beri en büyük hayalim ve hedefim ilimizden en az bir milletvekili çıkarmaktı.

Görev süremin ilk günlerinde bu hayalimi çevremle paylaştığımda, Düzce’de bu hayali gerçekleştirmenin imkansız olduğundan söz ediliyordu. Biz il yönetimi, kadın kolları ve gençlik kolları olarak azmettik. Hedefimize odaklandık. İyi niyeti, dürüstlüğü, samimiyeti, çalışmayı ve en önemlisi de hak, hukuk ve adaleti destur edindik. Kışın soğuğunda, yazın sıcağında çalışmalarımıza ara vermeden büyük bir özveri içinde devam ettik.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun en önemli projemiz diye adlandırdığı ‘Aile Destekleri Sigortasını’ ilimizde, ilçelerimizde, köylerimizde kapı kapı dolaşarak anlattık. Bu süreçte ziyaret etmediğimiz hane, esnaf ve pazar yeri kalmadı.

Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka tarafından hayata geçirilmiş olan kadına yönelik şiddetle ilgili ‘Yaşam Hak’ projemizle ilimizde bize müracaat eden birçok kadınımızın derdine derman olduk.

Seçim sürecinde 3 ay süreyle her gün Düzce merkezde kadınlarımız ve gençlerimizle stant açtık. Sizler de çalışmalarımızı basından ve sosyal medya hesaplarımızdan takip ettiniz. Bu çalışmalarımızla oldukça geniş bir kitleye ulaşma şansını yakaladık. Sonuç olarak, yarım asır sonra Düzce’mizden meclise bir milletvekili gönderdik. Mutluyuz, gururluyuz.

“BAĞIMIZI ASLA KOPARMIYORUZ”

Tek adayla girilen il kongremizde Özcan Dağıstanlı İl Başkanı seçildi. Kendisi adaylık açıklama konuşmasında, yeni bir kadın kolları ve gençlik kolları yapılandırılmasına gidileceğinden bahsetmişti. Bu son derece makul bir yaklaşımdır.

Ben ve yönetimim çıktığımız bu yolda İl Başkanım Semih Cemşit ile uyum içinde bir çalışma süreci yaşadık. Ancak İl Başkanımın aday olmayacağını belirttiği gün itibarıyla, ben ve yönetimim yeni başkanın yolunu açmak adına çoktan ayrılma kararı almıştık. Bu karar yanlış anlaşılmasın. Bizler partimizle bağımızı asla koparmıyor, sadece partimizdeki aktif görevimizden ayrılıyoruz.

Bizler her daim olduğu gibi en üst sorumluluk bilincine sahip kadınlarız. İlk günkü heyecanımızla vatanımız, milletimiz ve ülkemizin kurtuluşu olarak gördüğümüz partimiz için aynı şevk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur’ sözlerinin ışığında hayatlarımızdan, haklarımızdan ve hayallerimizden asla ve asla ödün vermeyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisinden Düzce milletvekili adayı olmam konusu dahil olmak üzere her konuda bana inanan, beni destekleyen Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Genel Başkanım Sayın Aylin Nazlıaka, Merkez Yürütme Kurulu üyem Azize Çeroğlu, İl Başkanım Semih Cemşit, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanım Yeşim Kaltu, Gençlik Kolları İl Başkanım Mustafa Kılıç ve her daim yanımda olan kadın kollarındaki kız kardeşlerim başta olmak üzere tüm yol arkadaşlarıma, Düzcelilere, basının çok kıymetli emekçilerine, fedakar Emniyet Teşkilatına çok ama çok teşekkür ederim. Hoşça kalın.”

CHP Düzce İl Kadın Kolları’na İl Başkanı Özcan Dağıstanlı tarafından yeni bir yönetim atanması bekleniyor.


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız