Vatan Partisi'nden Gazze için eylem çağrısı

Partililer ile birlikte İsrail’in Gazze saldırılarını kınayan Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, “Artık kınamalarla bu kıyım, bu zulüm engellenemez. Bu dış politika değiştirilmeli, eyleme geçilmeli” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi'nden Gazze için eylem çağrısı
19.10.2023 - 14:00
Güncelleme 19.10.2023 - 14:10
Haber Merkezi

Vatan Partisi Düzce İl Başkanlığı, Gazze’de İsrail tarafından yapılan hastane saldırısı üzerine bir basın açıklaması yaptı. Belediye önünde yapılan açıklamada zaman zaman sloganlarla talepler dile getirildi.

Burada basın açıklaması yapan İl Başkanı Fethi Sönmez, “Bugün hepimiz Filistin davasının başarısına kilitlendik. Şehitlerimizi yüreklerimize gömüyoruz. Onlara olan borcumuzu ödemek için Emperyalist ve Siyonist zulmün son bulması için omuz omuza veriyoruz. Ancak gelinen aşamada ABD emperyalizmine ve İsrail Siyonizmine karşı, Gazze’deki vahşete karşı lanetlemeler, kınamalar, sözlü tepkiler yetmez. Sözün bittiği yerdeyiz. Artık harekete geçme zamanıdır. İçimizi rahatlatmak için değil, sonuç almak için meydanlardayız. Filistin direnişini destekliyorsak, Türkiye’nin güvenliğini istiyorsak, siyonizmin ve emperyalizmin yenilgisini istiyorsak, AK Parti Hükümeti dış politikasını derhal değiştirmelidir.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ HÜKÜMETİMİZE SUNUYORUZ

Buradan, mücadelenin başarısı için Bağımsız Filistin için, Türkiye için doğru eylem çizgisini ve somut çözüm önerilerimizi hükümetimize sunuyoruz.

1-Suriye ile derhal, her alanda işbirliği yapılmalıdır. Türkiye, Suriye, İran, Rusya ve Irak ortak harekâtla Suriye’nin kuzeyindeki ABD-İsrail güdümlü bölücü terörü bitirir. PKK-DEAŞ ve bütün terör örgütleri temizlenir. En önemlisi, İkinci İsrail Planına en büyük darbe vurulur. Komşularımız buna hazırdır. Sadece bu adım dahi, dünya dengelerini değiştirir ve Filistin’e en büyük destek olur.

2-ABD ve NATO tarafından kullanılan İncirlik ve Kürecik üsleri derhal bütünüyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tam denetimine alınmalıdır. ABD ve NATO askerleri ülkelerine gönderilmelidir.

3-Yanlış Ukrayna politikasından acilen vazgeçilmelidir. Bugün Ukrayna Filistin’e karşı İsrail’le beraberdir. Ukrayna’ya ticaret kılıfı altında SİHA satanlar Türkiye, en güçlü müttefiki Rusya’yı karşısına alır. Rusya, Ukrayna’da ABD-NATO’ya karşı savaşmaktadır. Bu savaş, Türkiye’nin de savaşıdır, Filistin’in de savaşıdır.

4-İsveç’in NATO üyeliği derhal reddedilmelidir. Bununla yetinmemeli, NATO’dan çıkmak Türkiye için artık ölüm-kalım meselesidir. Türkiye NATO’dan çıkmalıdır..

5-Batılı finans merkezlerine bağlı, iflas eden Atlantikçi borçlanma ekonomisi derhal terk edilmelidir. Londra ve New York Bankalarında para dilenmek yerine acilen Milli ve Üretimci program yürürlüğe konulmalıdır.

6-KKTC’nin tanınması için, Türkiye gibi NATO tehdidiyle karşı karşıya olan ülkelerden başlayarak doğru strateji ve eylem planı hayata geçirilmelidir.

“ÇÖZÜM VE SONUÇ ALMANIN YOLU BURADA”

İşte bu adımlar dünya dengelerini değiştirir. ABD-İsrail güdümlü bölücü terörü bitirir. Emperyalistleri Batı Asya’dan defeder. Siyonist zulmü tarihe gömer. Filistin davasını başarıya ulaştırır. Bütün milletimizi, toplum öncülerimizi, kamuoyunu bu siyasetler etrafında birleşmeye çağırıyoruz. Çözüm buradadır. Filistin davasında sonuç almanın yolu buradadır. Gazze’ye destek buradadır. Söz, Türkiye hükümetindedir. Türkiye kaçınılmaz olarak bu siyasetleri uygulayacaktır. Vatan Partisi işte bu büyük çözümlerin partisidir. Kahrolsun Siyonizm, Bağımsız Filistin! Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi!”

  

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız