Tüm Dünya'ya mektup gönderdi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Gazze'de akan kanın durması için kadın ve çocuk odaklı çalışmalar yapan uluslararası sivil toplum kuruluşlarını harekete geçmeye davet etti. Keşir, “Barış için hep birlikte inisiyatif almalı, barış çalışmalarına destek olmalıyız” dedi.

Tüm Dünya'ya mektup gönderdi
19.10.2023 - 14:08
Haber Merkezi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir imzası ile tüm dünyada kadın ve çocuk eksenli çalışan uluslararası sivil toplum kuruluşları ve Birleşmiş Milletler kadın kuruluşlarına mektup gönderildi. Mektupta, kadın ve çocukların karşı karşıya kaldığı zulme vurgu yapılarak, “Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu verilerine göre Filistin'de 50 bin hamile kadın, temel sağlık hizmetine erişememektedir. Tüm kadınlar, doğacak olanlar dahil tüm çocuklar; temel yaşam, sağlık, barınma, eğitim haklarından mahrum edilemez. 50 bin annenin ve doğacak 50 bin çocuğun hayatı hepimizin sorumluluğundadır” denildi.

AK Parti'nin 5,5 milyon üyesi, 600 bine yakın aktif gönüllü çalışanıyla dünyanın en büyük kadın sivil toplum örgütü olduğu ve barış çalışmalarında kadınların pozitif etkisi olacağı işaret edilerek, “En temel insan hakkı olan 'yaşam hakkı'na sahip çıkmak hepimizin görevidir. Kadın, anne ve siyasetçi olarak tek bir çocuğun daha canı yanmasın, tek bir anne dahi evladının cansız bedenine sarılmasın istiyoruz. Barış için hep birlikte inisiyatif almalı, barış çalışmalarına destek olmalıyız” ifadelerine yer verildi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız