100. Yılda siyaset toplum ve ekonomi

Düzce Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında; Fen Edebiyat Fakültesi “Cumhuriyet’in 100. Yılında Siyaset, Toplum ve Ekonomi” başlıklı panel düzenledi.

100. Yılda siyaset toplum ve ekonomi
25.10.2023 - 14:24
Haber Merkezi

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, öğretim elemanları, öğrencilerve davetli misafirler katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, dedelerinin hem Osmanlı İmparatorluğu’nu hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti dönemini gördüğünü ifade ederek, bu dönemde yaşanan zorlukları da birebir yaşayanlardan dinleyerek öğrendiğini söyledi. Yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması için bulunduğumuz coğrafyada güçlü olmamız gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Genç, iktisatta, tarımda, bilim ve kültürde, siyasette kısacası her alanda güçlü olunması gerektiğine vurgu yaptı. Üniversite olarak bilinçli bireyler yetiştirmek, farkındalığı artırmak için Cumhuriyetimizin 100. yılına özel etkinlikler düzenlediklerini vurgulayan Prof. Dr. İlhan Genç, etkinliklerinin herkes için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra program panel oturumu ile devam etti. Moderatörlüğünü Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci’nin yaptığı panelde; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Sabit Dokuyan “1923-1960 Arasında Türkiye Ekonomisinde Yön Arayışları”, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Küçükkülahlı “Cumhuriyet ve Kadın” başlıklarında sunum yaparken, Öğretmen Dr. Ahmet Coşkun Tekin ise “Tek Partiden Çok Partiye (1923-1946)” konu başlığı altında katılımcıları bilgilendirdi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız