Aynı tas, aynı hamam!

Düzce Postası gündeme taşımasına rağmen, halen inşaatlarda iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alınmadığı görülüyor.

Aynı tas, aynı hamam!
26.10.2023 - 12:13
Güncelleme 26.10.2023 - 17:20
Haber Merkezi

İnşaat-şantiye alanlarında özellikle iskele kaynaklı ölümle sonuçlanan kazalar meydana gelmesine rağmen, halen gerekli tedbirlerin alınmadığı görülüyor.

Düzce Postası’nın şehrimizde inşaat ve şantiye alanlarında usta kalfa ve işçilerin gerekli önlemleri almadan çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla yaptığı “ölüme davetiye” haberi sonrası, halen inşaatlarda gerekli önlemlerin alınmadığı görülüyor.

DÜZCE POSTASI YİNE UYARIYOR!

Müteahhit ve işverenler, iş güvenliği tedbirlerini almakla ve işçiler de uymakla yükümlü olmasına rağmen bu mekanizmanın çalışmadığı görülüyor. Düzce Postası tarafından bugün çekilen fotoğrafta da görüldüğü gibi işçiler halen iş elbisesi, koruyucu ayakkabı, çizme giymiyor, kask veya baret takmıyor. İnşaat şantiyelerinin büyük bir çoğunluğunda halen iş güvenliği yasalarına uygun tedbirler alınmıyor. Yasaların aksine hareket edilmesi sonucu da ölüme varan kazalar yaşanıyor.

İş kazalarının önlenmesi için tedbirlerin uygulanmasını sağlayacak denetimlerin sıklaştırması ise hayati önem taşıyor.

 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız