Düzce'de tüm sokaklar kırmızı-beyaz

100 ay yıldızlı balon gökyüzüne bırakıldı

26.10.2023 - 14:41
Güncelleme 26.10.2023 - 14:41
İHA

Cumhuriyet’in 100. yılı Düzce’de coşku ile kutlanıyor. İl genelinde tüm sokaklar Türk bayrakları ile donatıldı.

Düzce Valiliği ve Düzce İl Özel İdaresi iş birliğinde Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde il genelinde tüm sokaklar Türk bayrakları ile donatıldı.

“Köyümde Cumhuriyeti Yaşıyorum” projesi çerçevesinde il genelinde tüm köylere asılan Türk bayraklarının sonuncusu Aydınpınar köyüne de asıldı. Köyde ayrıca 100 ay-yıldızlı balon gökyüzüne bırakılırken, Düzce Valisi Selçuk Aslan da köye giderek Cumhuriyet’in coşkusunu katılımcılar ile birlikte yaşadı.

Tüm köyleri bayraklarla donattıklarını belirten Vali Aslan, “Cumhuriyet’in 100. yılı bir asrı deviren çınar halinde kutlamaya hazırlanıyoruz. Bu coşkuyu tüm köylerimize taşımak istedik. Bu noktada İl Özel İdaresi olarak tüm köylerimizi bayraklar ile donattık. Bugün de sembolik olarak Aydınpınar köyümüzde kutlama seremonisi yaptık. Köylü halkımız, vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz ile beraber burada gördüğünüz ambiyansın bir benzerini ilimizdeki 278 köyümüzde Türk bayrağımız ile süsledik. Mahalle muhtarlarından da talepler geldi. Aynı şekilde 115 mahallemize de İl Özel İdaresi tarafından dağıtıldı. Cumhuriyet Bayramı heyecanını Düzce’nin her bir noktasına taşıma mutluluğu içerisindeyiz. 100 yıl yaşadın binlerce yıl yaşa Cumhuriyet diyoruz” şeklinde konuştu.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: K. İlhan
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız