İlk gününde 600’e yakın hastaya bakıldı

30 Ekim itibariyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek hizmet binasına taşınan Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Çocuk Hastalıkları polikliniklerine 600’e yakın hasta başvurdu. Ayrıca 89 hasta yatışı yapılan hastanede, ilk ameliyat da gerçekleşti.

İlk gününde 600’e yakın hastaya bakıldı
31.10.2023 - 15:37
Haber Merkezi

Kadın ve çocuk hastanesi olarak planlanan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu ek hizmet binasında 30 Ekim itibariyle hizmet sunumu başladı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Çocuk Hastalıkları poliklinik ve servislerinin yanı sıra yeni doğan yoğun bakım, çocuk yoğun bakım, kadın doğum ve çocuk acil servisi ve ameliyat salonları ile hizmete giren sağlık tesisinde, ilk gün kadın doğum polikliniklerinde 41, çocuk polikliniklerinde 220, çocuk psikiyatri polikliniğinde 28, çocuk nöroloji polikliniğinde 13, fizik tedavi ve rehabilitasyon polikliniklerinde 221 olmak üzere toplam 523 poliklinik muayenesi yapılırken, 74 acil servis muayenesi yapıldı.

Sağlık tesisinin kadın doğum kliniğinde 4, çocuk kliniğinde 11, yeni doğan kliniğinde 1, yeni doğan yoğun bakım ünitesinde 3, fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniğinde 70 olmak üzere 89 yatan hastaya da hizmet verildi. Hastanede ilk ameliyat da gerçekleşti ve bir kadın sezaryen doğum yaptı.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerinin de devam ettiği Muncurlu ek hizmet binasında, yatan hastaya 67 seans, ayaktan hastaya 158 seans olmak üzere toplam 225 seans fizik tedavi uygulandığı öğrenildi.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız