Ambulans'ı gezdiler

Düzce Sağlık Müdürlüğünün Minik 112 projesi çerçevesinde okullarda çocuklara ambulansların tanıtımı yapılıyor acil sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler veriliyor.

Ambulans'ı gezdiler
1.11.2023 - 18:06
Haber Merkezi

Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği ekipleri Minik 112 Projesi dahilinde Mevlüde Çıtlak Anaokulunda eğitim gören minik öğrencilere; 112 acil sağlık hizmetleri ve ambulans tanıtıldı. Etkinlikte öğrencilere acil bir durumla karşılaşıldığında nasıl ambulans çağırmaları gerektiği, hangi durumlarda 112 Acil Çağrı Merkezinin aranacağı ve gereksiz meşgul edilmemesi, ambulans nedir? ve ambulans çeşitleri nelerdir, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konularında uygulamalı bilgiler verildi.

Eğlenceli geçen eğitimin ardından okulun bahçesine getirilen ambulansa binerek, aracın içindeki cihazlar hakkında bilgi sahibi olan çocuklar, ambulansta hastaya yapılan müdahaleleri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldu.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız