Yeni bina tarihten izler taşıyor

1999 Kasım’da yıkıldı, 2021 Kasım’da temeli atıldı, 2023 Kasım’da tamamlandı.

Yeni bina tarihten izler taşıyor
3.11.2023 - 16:17
Çiğdem DİGER

1999 yılında yaşadığımız depremlerde ağır hasar alarak yıkılan Azmimilli İlkokulu’nun tarihi binasının mimari bir kopyası olan yeni binasının inşaat çalışmaları tamamlandı.

Belediye arsasını bağışlayarak yapım sürecini başlatan Belediye Başkanı Faruk Özlü, okulun öğrenime hazır olduğunu ve böyle eserleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Düzce’de 1999 depremleri sonrası ağır hasar aldığı için binası yıkılan ve o tarihten bu yana çelik konstrüksiyon yapıda eğitim-öğretimin devam ettiği Azmimilli İlkokulu, yeni binasına kavuşuyor. 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle, mülkiyeti belediyeye ait olan alanda 2021 Kasım ayında temeli atılan ve hayırseverlerin desteği yapılan 24 derslikli Azmimilli İlkokulu kullanıma hazır hale geldi.

Başkan Özlü’nün şehir içindeki okulların taşınması ve ikili eğitimin sonlandırılması adına attığı adımlardan bir diğeri olan Azmimilli İlkokulu’nun yeni binası, aynı zamanda yıkılan tarihi okul binasının da mimari bir kopyası.

2 yıl gibi kısa bir sürede inşaatı tamamlanan ve tabelası asılan okulda incelemelerde bulunan Başkan Faruk Özlü, “Düzce’mizin her konuda gelişmesi, örnek şehir kazanımlarının artması için aldığımız sorumlulukta, şimdi sıra eserlerimizle övünme zamanıdır. Azmimilli İlkokulu Proje’miz çocuklarımızın şen sesleri ile dolmaya hazır. Bu gurur bizlerin, sizlerin. Bu eser Düzce’mizin” ifadelerini kullandı.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 

 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız