TÜBİTAK-4008 Atölyesi Gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanlığı tarafından düzenlenen “ARDEK Proje Etkinlikleri TÜBİTAK-4008 Atölyesi” Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK-4008 Atölyesi Gerçekleştirildi
9.11.2023 - 10:39
Haber Merkezi

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir,  Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat Bulut, Doç. Dr. Aysun Aydın ile Düzce Üniversitesi akademisyenleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekanlığı’nın; inovasyon çıktıları, makale ve patent sayılarının artırılması ile proje başvuru sayılarının artırılması noktasında iki önemli amacının olduğunu ifade etti. Proje eğitimleri vermeye başladıklarını belirten Prof. Dr. Emine Tekin, yakın zamanda yabancı dil desteği ofisinin de açılacağı bilgisini paylaştı. Proje desteği konusunda randevu alınmasının yeterli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Tekin, proje faaliyetlerinin bir kısmını da toplumsal konulara yönelik olarak gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi. Ekonomik ve sosyal gelişme için çeşitli faaliyetler organize edeceklerini söyleyen Prof. Dr. Emine Tekin, öneri ve görüşlere açık olduklarını ifade etti.

 

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanlığı’nın, araştırma potansiyelini artırmak ve projeleri koordine etmek noktasında çok önemli bir rolü olduğunu vurguladı. Düzce Üniversitesi’nin sosyal alanda da daha iyi konumda olması gerektiğine işaret eden Rektör Sözbir, İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehir arasında bulunma avantajıyla Düzce Üniversitesi’nin sosyal alanlarda daha fazla iş birliği yapabileceğinin altını çizdi.

Açılış konuşmalarının sonrasında Düzce Üniversitesi Araştırma Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aysun Aydın, TÜBİTAK-4008 proje başvuruları konusundaki sunumunu katılımcılarla paylaştı. Özel gereksinimli bireyler ve bu bireylere hizmet veren kişilere yönelik yapılan çağrılar kapsamındaki projelerin özellikleri, hedef kitlesi, kapsamı, alanları ve başvuru süresinden bahseden Doç. Dr. Aysun Aydın, projelerle özel gereksinimli bireylerin topluma kazandırılmasının amaçladığını dile getirdi.

Programın devamında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Engelsiz Üniversite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak, proje deneyimlerini paylaştı. Programda çalışma grupları oluşturularak proje yazma etkinliği ve proje taslak sunumları da gerçekleştirildi.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 

 

 


Editör: H. Merkezi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız