Çalışmalar değerlendirildi

Düzce Üniversitesi Engelsiz Üniversite Koordinatörlüğü tarafından, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç başkanlığında, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak koordinatörlüğünde, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda Engelli Öğrenci Birim Temsilcileri ile toplantı gerçekleştirildi.

Çalışmalar değerlendirildi
9.11.2023 - 17:24
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Engelsiz Üniversite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak; koordinatörlüğün işleyişi, özel gereksinimli öğrencilere yönelik öğretimsel uyarlamalar ve sınav uyarlamaları hakkında bilgiler paylaştı.

Özel gereksinimli öğrencilere daha erişilebilir bir eğitim ortamı oluşturulması için derslerde ve sınavlarda öğretimsel uyarlamalara ilişkin değerlendirmelerde bulunulan toplantıda, özel gereksinimli öğrencilere yönelik alternatif sınav değerlendirmeleri ile sınavlarda öğrencilerin gereksinimlerine uygun uyarlamaların yapılması gerektiği vurgulandı.

Düzce Üniversitesi’ndeki özel gereksinimli öğrenciler için başvuru süreçleri ve ilgili düzenlemeler hakkında engelsiz.duzce.edu.tr internet sayfası hakkında bilgiler paylaşılan programda, kütüphanede görme engelli öğrenciler için "Sesli Kütüphane" oluşturulması ve sınıf ortamlarının daha erişilebilir hale getirilmesi için yapılacak düzenlemeler görüşüldü. Ayrıca YÖK Engelsiz Bayrak Ödüllerine hazırlık ve başvuru süreçlerinde yapılması gereken düzenlemeler hakkında da bilgiler verildi.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: H. Merkezi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız