Aziziye Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımı tamamlandı

Düzce’nin Aziziye Mahallesinde yapımı tamamlanan ve 12 bin 500 kişiye hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi’ni (ASM) Vali Selçuk Aslan inceledi.

Aziziye Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımı tamamlandı
11.11.2023 - 13:30
İHA

Aziziye Mahallesinde eskiden Verem Savaş Dispanseri ve 112 Başhekimliği olarak kullanılan bina, hizmet alanının genişlemesi ve yeni binaya ihtiyaç duyulması neticesinde yıkılan bina Sağlık Bakanlığı tarafındın yenilenerek inşa edildi. Hizmete giren binada Merkez Toplum Sağlığı Merkezi idari birimleri, 112 Acil Sağlık Hizmeti Başhekimliği hizmet vermeye başladı. Toplum Sağlığı Merkezi içerisinde; idari, aile hekimliği, taşınır kayıt, disiplin, mobil sağlık hizmetleri, çevre sağlığı birimleri hizmet veriyor.  

Sağlık yatırımlarının artarak devam ettiği Düzce’de Vali Selçuk Aslan aile sağlığı merkezi incelerken, Sağlık Müdürü Dr. Yasın Yılmaz’dan bilgiler aldı. 

Dr. Yılmaz, 5 aile hekimliği birimli olarak yapılan aile sağlığı merkezinde 2 aile hekimliği biriminin daha açılmasına Sağlık Bakanlığının onayladığını çekilen kura ile hekim atamışının yapıldığını 15 Kasım 2023 tarihinde hizmet vermeye başlayacağını bildirdi. 

Aile Sağlığı Merkezi; Aziziye, Mergiç mahalleleri ile Mamure, Şaziye, İhsaniye, İstilli ve Karadere Hasanağa köylerinde yaşayan yaklaşık 12 bin 500 kişiye hizmet verilecek.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız