Düzce’ye yardım yapanları andı

Mahalli İdareler Derneği MKYK Üyesi Arif Ak, 12 Kasım Düzce Depremi’nin 24. yıldönümünde bir yazı kaleme aldı.

Düzce’ye yardım yapanları andı
13.11.2023 - 17:29
Güncelleme 16.11.2023 - 09:42
Haber Merkezi

Düzce Postası’nı ziyaret eden yazısını paylaşan Ak, Düzce’de deprem sonrası yaşananlardan ve yapılan yardımlardan söz ettiği yazısında yardımda bulunanlara teşekkürlerini iletti.

Yaşadıkları zor süreçlerden de söz eden Ak, yazısında şunları kaydetti: “Allah’ın gücünün tecelli ettiği gün inandığınız gibi yaşarsınız veya yaşadığınız gibi inanırsınız. 12 Kasım sözün bittiği, insanın çaresiz olduğu an. Hayat yeniden başlıyor.. Herkes eşit, herkes Yaradan’a muhtaç. Dost belli, düşman belli. İstanbul’daki dostlar devreye giriyor. Abilerin abisi Fevzullah Kıyıklık, Refah Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısıyken tanıdığım bir abi. Bağcılar Belediye Başkanı iki adet jeneratör acil Düzce’ye gönderiyor. Arif Ak’ı bulun birini ona teslim edin, diğerini Düzce Belediyesi’ne teslim etsin diyor. Ben jeneratörleri teslim aldım. Düzce’de hayat durmuştu, hiçbir yerde elektrik yok. Düşündüm, kimlerle bu çalışmaları yapabilirim diye.

Akıncılardan Yusufcan kardeşimizi buldum. Bir araya geldik. Düzce yıkılmıştı… Yusufcan’a dedim ki; elimde bir jeneratör var ne yapabiliriz bununla. Yusufcan da Abant pidenin sahibi Yahya abi ile buluşalım dedi ve sonrasında Yahya abi ile buluştuk. Yahya abilerin Küçük Sanayi Sitesindeki deposunu, toplanma alanı olarak kullanmak için jeneratörü oraya kurduk. Düzce’nin ileri gelen abilerinden ve dostlardan orada olanlar ve aramıza katılanlar ile bir araya gelmeye başladık. Toplanma alanı içerisinde bir de fırın bulunuyordu. Bu fırında ekmek yapan Abant pidenin sahibi Yahya abi bize pideler, ekmekler yapmaya başladı.

Ankara’dan İstanbul’dan dostlar bizlere ulaşmaya başladı. Başta Nejdet Külünk, Fazilet Partisi Genel Başkanı Bölge Milletvekili Av. İsmail Ertekin, Düzce İl Başkanımız İlyas Keskin, 54. Erbakan Hükümeti Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan, Ömer Yaşar, Ahmet Mülayim, Necdet Gökceçınar, Ömer Bolat, Remzi Yedikardesler, Akif Gürdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Sekreteri aynı zamanda Refah Partisi Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı yapan Akif Bayramoğlu bize destekler sağlıyorlardı. Böylece Düzce’mize ve Düzcelilere hizmet etmeyi Rabbim bize nasip etti. Düzce Belediye Başkanımız, gönül dostumuz, abimiz Ruhi Kurnaz bizleri yalnız bırakmadı.

Düzce Deprem Koordinasyon Kurulu Başkanlığını merhum Selim Gökdemir ile birlikte kurmuştuk. Devrin Düzce Valisi Fikret Güven ve Vali Yardımcısı Orhan Öztürk hukuksal ve manevi destekleri ile her zaman Düzceli dostlarımızın yanında olmuştu.

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlığına, sivil toplum örgütlerine, Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Can’a, Düzce’nin abisi abimiz Zekeriya Korkmaz’a (Beşyüz) emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim. Depremin 24. yıldönümünde yardımları dokunan herkesi saygı ve sevgiyle anıyoruz.”

DÜZCE POSTASI'NI DA ZİYARET ETTİ

Düzce Postası Gazetesi'ne de bir ziyaret gerçekleştiren Arif Ak, Yazı İşleri Müdürü Çiğdem Diger ile sohbet etti.


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız