Yığılca’da farkındalık yürüyüşü

Yığılca’da “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” nedeniyle yürüyüş düzenlendi.

Yığılca’da farkındalık yürüyüşü
15.11.2023 - 16:46
Güncelleme 15.11.2023 - 16:47
Haber Merkezi

Yığılca Kaymakamlığı öncülüğünde, Yığılca İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Devlet Hastanesi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği kapsamında farkındalık oluşturmak için yürüyüş etkinliği düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar, "Nefesin daralsa bile yürümekten çekinme, yürüyüş KOAH’ına iyi gelir", "Şekerini kontrol et hayatına devam et", "İnternette değil açık havada dolaş" yazılı pankartlar taşıdı.

Yığılca Kaymakamı Hüseyin Demirkol, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, kamu kurumlarının müdürleri, sağlık çalışanları, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri ve muhtarların katılımıyla, Yığılca Devlet Hastanesi önünde başlayan yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi Meydanında son buldu.

Yürüyüşün ardından, birinci basamak sağlık hizmetlerinin kanser taramaları kapsamında, Yığılca 15 Temmuz Demokrasi Meydanında halka hizmet verecek olan “Kanser Tarama Tırında” incelemelerde bulunan Kaymakam Hüseyin Demirkol, “Tırımızda; uygun yaş aralığında olan kıymetli vatandaşlarımıza, ücretsiz olarak; rahim ağzı kanseri, meme kanseri ve kolon kanseri için taramalarımız hız kesmeden sunulmaktadır” dedi.


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız