Sarsılmaz Londra'da boy gösteriyor

Düzce'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Sarsılmaz, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ve sektörün en büyük etkinliklerinden olan Milipol 2023 Fuarı’nda 150’ye yakın ülkeye Türkiye’de ürettiği “yerli ve milli” savunma ürünlerini tanıtıyor. Gelecek hedefini “otonom silah sistemlerinde büyümek” olarak belirleyen Sarsılmaz, güvenlik güçleri için ürettiği yeni nesil silah sistemleriyle de dünya pazarındaki payını artırmayı hedefliyor. 

Sarsılmaz Londra'da boy gösteriyor
16.11.2023 - 15:15
Güncelleme 16.11.2023 - 20:12
Haber Merkezi

“Havada, Karada ve Denizde” sloganıyla bir ordunun ihtiyaç duyduğu silah ve mühimmat üretme kapasitesine sahip olan Sarsılmaz, 14-17 Kasım 2023 tarihlerinde Fransa’nın Paris şehrinde yapılan MİLİPOL 2023 fuarında, Dünya’daki savunma sanayinin karar vericileriyle bir araya geldi.

Bilgi ve iletişim sistemleri, data koruma, sivil savunma, anti terörizm, özel kuvvetler, çevre güvenliği, taşıma güvenliği, liman ve havaalanı güvenliği, sınır güvenliği, organize suçlarla mücadele konularında dünyanın en önde gelen fuarlarından kabul edilen Milipol Paris 2023’e 150’ye yakın ülkeden sektör temsilcisi katıldı

Sarsılmaz ihracatta vites büyütecek

Sarsılmaz Paris’teki fuarda 80’den fazla ürününü dünya pazarındaki karar alıcılara sergiliyor. Fuarda 5’i makineli olmak üzere toplam 14 askeri tüfek modelini sergileyen SARSILMAZ, 60 üzerinde tabanca modeliyle de en dikkat çekici stantlardan birine imza attı.

Ziyaretçiler, SARSILMAZ’ın SAR 9 tabanca ailesine ait SAR 9X, SAR 9 Sport, SAR 9C, SAR 9T, SAR 9SP, SAR 9 METE, SAR 9 Gen2 ve serinin küçük boyutlarıyla fark yaratan üyeleri SAR 9 SC ile SAR 9 CX modellerini inceleme fırsatı buldu. SAR9 başta olmak üzere tamamen yerli tasarım ve mühendislikle üretilen Sarsılmaz silah sistemleri hali hazırda 80’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

SARSILMAZ’ın Milipol 2023 Fuarı’nda sergilediği tabancalar arasında ayrıca B6, P8, K2-45, K12, KILINÇ 2000, SR 38 gibi modellerin çeşitli versiyonları da bulunuyor.

Yüksek Performansıyla Tam Bir Görev Gücü: SAR 56

Paris’teki fuarda yarı otomatik ve otomatik tabancaların yanında piyade tüfekleri de tanıtılıyor. Sarsılmaz’ın piyade tüfekleri alanında elde ettiği birikimi sahadaki uzman personelden aldığı geri bildirimle harmanlayarak geliştirdiği SAR 56 piyade tüfeği Özel Kuvvetler’den, komando birliklerine kadar pek çok birim tarafından başarıyla kullanılıyor.

Türk mühendisleri ve teknisyenleri tarafından tamamen yerli kaynaklarla üretilen ve performans kriterlerine sadık kalınarak 470 gram hafifletilen piyade tüfeği MPT 76 SH, askeri silah alanında efsane haline gelen AK-47 platformunun yüzde 100 yerli olarak üretilmiş hali 15T fuarda ziyaretçilerle buluşuyor.

SAR 15T piyade tüfeği, 5 kademeli katlanabilir dipçiği ve tüm hava koşullarında üstün performansı ile kullanıcısına taşıma kolaylığı sağlıyor. Üst kapağı ile alt ve üst el kundağı Picatinny raylarla modernize edilen SAR 15T, çelik parçalarla güçlendirilmiş yüksek dayanımlı polimer şarjörü, dipçiği ve el kundağı ile modern bir görünüm sunuyor ve aynı zamanda benzerlerine göre daha hafif bir piyade tüfeği olarak öne çıkıyor.

Latif Aral Aliş: Türkiye’de üretiyoruz, dünyaya satacağız

Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, “Tüm dünya Türkiye’nin savunma sanayindeki atılımlarını büyük bir dikkatle takip ediyor. Bu anlamda Türkiye’den gelecek her temsilci de dikkatleri üzerine topluyor. Biz Yerli ve milli imkânlarımızla geliştirdiğimiz son teknoloji silahlar ve edindiğimiz uluslararası tecrübe ile fuarda yerimizi aldık. Sarsılmaz’ı ‘otonom silah sistemleri geliştiren bir teknoloji şirketi’ yolculuğuna çıkarmışken, uzmanı olduğumuz geleneksel sistemlerimizin de dünya pazarındaki payını artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız