Nazlıaka’ya cevap gecikmedi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den, CHP Kadın Hakları ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya cevap gecikmedi.

Nazlıaka’ya cevap gecikmedi
18.11.2023 - 16:48
Güncelleme 18.11.2023 - 17:48
Haber Merkezi

Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın TBMM’de görüşmeleri devam eden Aile ve Gençlik Fonu hakkında yapmış olduğu açıklamaya ders niteliğinde cevap verdi.

Başkan Keşir, 21 yıldır AK Parti Hükümetleri tarafından gençler ve kadınlar üzerine yapılan icraatları tek tek sıraladı.. CHP’nin gençler ve kadınların sorunlarına her zaman uzak olduğunu belirten Keşir; “Kadınların ve gençlerin aklıyla alay mı ediyorsunuz? Eğitimde fırsat eşitliğini siz bilir miydiniz? Kız çocukları okul kapılarında beklerken neredeydiniz? İkna odalarının mimarını siz milletvekili listesine koymadınız mı? Kadınlara meclis kürsüsünden had bildirilirken siz nerede duruyordunuz? Gençlik ve kadın politikaları hiç bir ideolojinin aparatı değildir.

Ayrıca bilmezden geldiğiniz bazı gerçekleri sabırla anlatayım... Kız çocukları AK Parti ile eğitimde tam fırsat eşitliğine kavuştuğu için bugün üniversitelerde kız-erkek öğrenci oranı hemen hemen eşittir. 2001’de yüzde 13,5 olan yükseköğrenimdeki kız öğrenci oranı bugün yüzde 49,20’ye ulaştı Anayasanın ‘kadın erkek eşit haklara sahiptir’ ilkesi AK Parti iktidarında geldi. Medeni Kanundaki ‘eşler arası eşitlik’ ilkesini de biz kanunlaştırdık. TCK kapsamında ‘kadına karşı şiddeti’ suç olarak biz tanımladık. Cinsel saldırı ve cinsel istismar suçunu da biz tanımladık. ‘Eşit işe eşit ücreti’ biz yasalaştırdık. 21 yılda yaptığımız yüzlerce düzenlemeye AK Parti internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

İŞTE 21 YILDA YAPILAN DÜZENLEMELER

https://akparti.org.tr/kadinkollari/kazanimlar/

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası


Editör: S. Kurt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız