Akademik katkılar hakkında bilgiler verdi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu arasında gerçekleştirilen protokol ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerde istihdam edilen üniversite mezunu çalışanlar ve yöneticilerin ‘‘Üniversite Mezunlarının İstihdama Katılımda İhtiyaç Duydukları Yabancı Dil Becerilerinin Tespiti'' konusunda, görüşlerine anketler ve görüşmeler yoluyla ulaşılması planlanmaktadır.

Akademik katkılar hakkında bilgiler verdi
20.11.2023 - 18:10
Haber Merkezi

Konuyla ilgili Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ı ziyaret eden Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger ve Öğr. Gör. Zeynep Övdür Uğurlu, projenin kapsamı, alınması beklenen çıktılar ve akademik katkıları hakkında bilgiler verdi.

Projeye göre;  Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger'in yürütücü, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Zeynep Övdür Uğurlu'nun araştırmacı olduğu ‘‘Üniversite Mezunlarının İstihdama Katılımda İhtiyaç Duydukları Yabancı Dil Becerilerinin Tespiti'' başlıklı Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerde istihdam edilen üniversite mezunu çalışanlar ve yöneticilerin görüşlerine anketler ve görüşmeler yoluyla ulaşılması planlanmaktadır. 

İş hayatında yabancı dil ihtiyaçlarına dair anket ve görüşme yoluyla veri toplanmasına ilave olarak iş hayatı temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Düzce Üniversitesi Yabancı Dil Öğrenci Çalıştayı düzenlenecektir.

Gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda elde edilen araştırma bulgularının ışığında İngilizce öğretim programlarının ihtiyaca yönelik düzenlenmesi ve geliştirilmesine yönelik bir rapor hazırlanacaktır.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız