Esnaf memnun, vatandaş memnun

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, bir projesini daha hayata geçirdi. 2022 yılında yapımına başlanan yeni pazaryeri tamamlanarak, bugün ilk kez kapılarını açtı. Pazaryeri esnafı yeni yerde tezgah açmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşarken, vatandaşlardan da büyük beğeni topladı.

20.11.2023 - 18:35
Güncelleme 20.11.2023 - 18:52

Aziziye Merkez Pazaryerinde ilk tezgahlar açıldı. Toplam 5 bloktan oluşan ve 6700 metrekare kapalı alana sahip modern pazaryerinde, tüm esnaflar bir arada bulunuyor. Düzce Postası, pazarın ilk gününde pazaryerine giderek, esnafa mikrofon uzattı.

YANGAZ: MUTLUYUZ, HUZURLUYUZ

20 Kasım itibariyle yeni pazaryerinde tezgah açtıklarını ifade eden Düzce Sebzeciler ve Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz, şunları dile getirdi: “Burada 206 tane sebze, meyve, kuru gıda, bakliyat, şarküteri, balıkçı esnafımız var. Aynı zamanda 85 tane köylü esnafımız var. Düzce ilinin üreticileri kendi ürettikleri mallarını buraya sergilemeye getiren insanlar. Bu inşaatın temeli 2022 yılında Belediye Başkanımız Faruk Özlü’nün girişimleriyle atıldı, geçtiğimiz günlerde de tamamlandı ve bugünlere getirildi. Bir takım eksiklerimiz vardı, onlar hızlıca görüldü. Birkaç eksikliğimiz daha var. Belediye ile sürekli dirsek temasındayız onların da tamamlanması için planlamalar yapıldı. Yakın zamanda onları da Allah’ın izniyle tamamlarız. Esnaflarımızın desteğiyle, Belediye Başkanımızın, başkan vekillerimizin desteğiyle bugünlere geldi pazaryeri. Mutluyuz, huzurluyuz” dedi.

Yeni pazaryerinin özelliklerinden de söz eden Yangaz, “Toplam 5 bloktan oluşuyor. 6700 metrekare kapalı alan mevcut. 11 tane ana girişimiz var. Kapılar özel otomatik kepenkli ve daha güvenli. Hırsızlık olayları, ateş yakma, kamu malına zarar verme gibi olayların yaşanmayacağına inanıyoruz. Buradaki her esnaf odaya kayıtlı, vergi levhası var. Üreticilerin ziraat odası kayıtları var. Emek kaybı ya da vergi kaybı hiçbir şey yok” ifadelerini kullandı.

PAZARYERİNİN DEDESİNDEN DÖRT DÖRTLÜK TESPİT

Yeni pazaryerinin dört dörtlük olduğunu ifade eden 60 yıllık pazarcı İsmail Hakkı Geçgel ise, “Faruk Özlü pazaryeri yaptı dört dörtlük. Daha onun gibi Düzce’ye bir insan gelmez. Yalnız bu arkaların kapanması lazım. Kapanmazsa kışın burada durulmaz. Dün o yağmurda fırtınada burada donduk, o yüzden kapanmasını istiyoruz. Onu da Faruk Özlü yapar, AK Parti yapar başka kimse de yapamaz. Orası çapulcu pazaryeriydi, burası dört dörtlük pazaryeri” şeklinde konuştu.

Düzce Sebzeciler ve Balıkçılar Esnaf Odası Genel Sekreteri Hikmet Mısır ise, “Yeni pazaryeri esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Belediye Başkanımıza da sonsuz teşekkürler ediyoruz. Bu projeye ismini yazdıran herkesten Allah razı olsun” dedi.

Balıkçılık yapan bir esnaf ise şunları dile getirdi: “Yeni pazaryerimiz şimdi çok iyi. Eski pazaryerinde balıkçılar ayrı bir yerdeydi, sebzeciler farklı farklı yerlerdeydi, bakliyatçılar farklı yerlerdeydi. Burada tüm esnaflar bir arada. Bugün ilk günümüz bazı aksaklıklar olacak tabii, normaldir. Onları da birkaç güne tamamlarız. Vatandaş da buradan memnun kalacak. Araba çekme yerleri, park etme yerleri olacak. Benim ilk tezgah açtığım senelerde Çay Mahallesi’nde, Asar deresi kenarında pazaryeri kurulurdu. Sonra 25 sene Aziziye Mahallesi’ndeki pazaryerinde durduk. Şimdi de buraya geldik. İçlerinde en düzenli, tertipli, güzel olan pazar burası. Vatandaş açısından da öyle.”

Pazaryeri esnaflarından Süleyman Yiğit de, yeni pazaryerinin hem esnafa hem de vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Yeni pazaryeri eskisine kıyasla çok mükemmel. Son sistemle döşenmiş bir pazaryeri yapıldı. Esnaf odası başkanımıza teşekkür ederiz. Belediye Başkanımıza da teşekkür ederiz. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Yeni pazaryerinde çay ocağı işletmeciliği yapan Sezgin Bak ise, “Çok güzel pazarımız. Gayet hijyenik, temiz. Herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Herkes memnun olacak, bu pazaryerimiz güzel. Belediye Başkanımızdan, oda başkanımızdan, herkesten Allah razı olsun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Pazaryerimiz çok güzel gerçekten” dedi.

 

 

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: S. Kurt
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız