"Düzce için yola çıktık"

“Zengin mutfak kültürümüzü, muhteşem doğal güzellikleri görmeyen, bilmeyen kalmasın diye yola çıktık.”

"Düzce için yola çıktık"
2.10.2023 - 10:58
Güncelleme 2.10.2023 - 14:58

“Zengin mutfak kültürümüzü, muhteşem doğal güzellikleri görmeyen, bilmeyen kalmasın.”

Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği kuruldu. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in önerisi ile Hasan Arslan başkanlığında kurulan dernek, üyelerin tanıştığı ilk toplantısını Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya, Düzce Milletvekili ve aynı zamanda derneğin Kurucu Başkan Yardımcısı Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun ile dernek üyeleri katıldı. Toplantıda derneğin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri belirlenerek çalışma planı yapıldı.

Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Arslan, Düzce’yi UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil ederek, Türkiye’deki 9. temsilcisi olması için çalışacaklarını belirterek, “AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekilimiz Sayın Ayşe Keşir’in fikir annesi olduğu derneğimizin kurucu başkanı olmanın onurunu yaşıyorum. Derneğimizin akademiden, ticarete farklı sektörlerde alanında uzman 7’si yönetim kurulu üyesi olmak üzere, toplam 38 üyesi bulunuyor.  Kalbi Düzce için atan insanlar olarak üretecek, şehrimize değer katmak için çalışacağız” dedi.

Düzce’yi gastronomi, kültür ve turizm alanlarında ulusal ve uluslararası arenada daha görünür kılmak üzere kurulan Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği, katma değeri yüksek turizm ürünleri ve aktivitelerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yürütecek.

Düzce’yi gastronomi, kültür ve turizm alanlarında ulusal ve uluslararası arenada daha görünür kılmak üzere kurulan Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği, katma değeri yüksek turizm ürünleri ve aktivitelerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yürütecek.

Hasan Arslan başkanlığında kurulan derneğin yönetim kurulu; Ayşe Keşir, Neslihan Ay, Ümit Yıldırım, İshak Şengüloğlu, Hümeyra Aydın, Zeynep Acar Uçar’dan oluşuyor.

Dernek üyeleri ise şu şekilde: Atilla Şişman, Aydın Çetinkaya, Ayşe Çakır Yazgel, Beyza Şengül, Buğra Alp Kocaman, Burak Keskin, Cengiz Karabulut, Cezmi Kambur, Ekrem Ocak, Emre Yeşilyurt, Fayma Büyükaydın, Gökhan Çalışkan, Görkem Özdemir, Hasan Yalalı, Hüseyin Pak, İsmail Kutur, Kemal Çalışkan, Kerim Durkal, Mehmet Ali Bayhan, Muzaffer Leblebici, Nevin Polat, Nimet Yılmaz, Nur Sena Yılmaz, Ömer Yavuz, Ramazan Yıldırım, Servet Rutci, Sultan Davutbaş, Ufuk Koca Çalışkan, Yasin Kazancı, Züleyha Baran, Faruk Aslan.

  

 

HABER: HAYRUNNİSA KUBİLAY


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız