2 oyun sahnelendi

Düzce’de “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü” kapsamında “Yeşil Elma Gönül Alma” ve “Verdim Gitti” adlı tiyatro oyunları sahnelendi.

2 oyun sahnelendi
29.03.2023 - 13:17
Haber Merkezi

Uluslararası Tiyatrolar Birliği tarafından ilk defa 1961 yılında kutlanmaya başlanan “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü” ülkemizde ve dünya çapında, sahne sanatlarının insanları bir araya getirici gücünü kullanmak, bilgi ve uygulama alışverişini arttırmak, gelişim sürecinde sanatsal yaratıcılığın ve üretimin gerekliliği konusunda toplumsal bilinci uyandırmak, barış ve dostluğun sağlanması gibi amaçlar taşıyor.

Bu yıl, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talimatlarıyla, ülke çapında Devlet Tiyatroları sahneleri ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine bağlı Kültür Merkezi sahneleri 27-28 Mart 2023 tarihlerinde özel tiyatrolara ücretsiz tahsis edildi.

Bu çerçevede, 27 ve 28 Mart 2023 tarihlerinde, Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde, Tiyatro İnsan ve Uhde Tiyatroları tarafından ''Yeşil Elma Gönül Alma'' adlı çocuk oyunu ve “Verdim Gitti'' adlı komedi oyunları sahnelendi.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, 28 Mart tarihinde sahnelenen tiyatro gösterimi sonrasında, özel tiyatro oyuncularına teşekkür ederek, “Tiyatronun gelişmesine ve sevdirilmesine katkıda bulunan değerli tiyatrocu oyuncularının ve tüm tiyatro severlerin bu anlamı gününü kutlar, sanata ve sanatçıya destek veren kurum ve kuruluşlara saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulunarak, oyunculara çiçek takdim etti.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan