Erişilebilir ve verimli sağlık hizmeti

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde “26 Ekim Hasta Hakları Günü” dolayısıyla "hasta hakları ve sorumlulukları" ile ilgili bilgilendirme yapılarak farkındalık oluşturuldu.

Erişilebilir ve verimli sağlık hizmeti
28.10.2022 - 14:50
Haber Merkezi

SAĞLIK hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla hizmet veren Düzce Üniversitesi Hasta Hakları Birimi, hasta hakları ihlalleri ve bunlara bağlı ortaya çıkan sorunları çözerek kişilere erişilebilir ve verimli sağlık hizmeti sunuyor.

“26 Ekim Hasta Hakları Günü” dolayısıyla hasta hakları ve sorumlulukları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Davran, Hastane Başmüdürü Fatma Şahin, Hastane Müdürü Muhammet Çelik, Hastane Müdür Yardımcısı Kadriye Şengül, Başhemşire Yardımcıları Hacer Ak Ergün, İlknur Kuzyaka ve Hasta Hakları Birim Sorumlusu Şefi Selvihan Ekici, Hastanemizde yatan ve ayaktan sağlık hizmeti alan hasta ve hasta yakınlarına, "hasta hakları ve sorumlulukları" ile ilgili bilgilendirme gerçekleştirdi.

Hastalara geçmiş olsun dileklerini iletilerek Hasta Hakları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri doğrultusunda hazırlanan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.  Hasta ve hasta yakınlarına sağlık hizmetlerinden faydalanma, seçme, bilgi alma, mahremiyet, güvenlik, şikayet gibi hakları ve hastane kurallarına uyma, tedavisi ile ilgili önerilere uyma, sosyal güvenlik gibi sorumlulukları anlatıldı.  Hasta ve hasta yakınları ise yapılan ziyaret ve çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini belirterek teşekkür etti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız