Hastalar için geliştirilen çalışmaları anlattılar

Düzce Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve sağlık teknolojileri alanında çalışmalar yürüten Securitas Healthcare ve Securitas Technology firmaları arasında sağlık sektöründe geliştirilen; hasta bakımı ve güvenliği için Asya ve Afrika Satış Direktörü Ashraf Noordeen sunum gerçekleştirdi.

Hastalar için geliştirilen çalışmaları anlattılar
16.09.2023 - 14:07
İHA

Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’i makamında ziyaretle başlayan toplantıya; Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serkan Torun, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Şen, Healthcare Ortadoğu, Asya ve Afrika Satış Direktörü Ashraf Noordeen, Securitas Technology Ürün Yöneticisi Berat Düzenli ve firma temsilcileri katıldı.

Makam ziyaretinin ardından Rektörlük Çalıştay Salonu’nda devam edilen toplantıda Healthcare Ortadoğu, Asya ve Afrika Satış Direktörü Ashraf Noordeen, bir sunum gerçekleştirdi.

Ashraf Noordeen yaptığı sunumda; “Varlık Yönetimi; hasta bakımı ve güvenliği için kritik öneme sahip varlıkların konumu ve durumu hakkında gerçek zamanlı bildirim elde edilmesi. Bina Yönetim Sistemi Entegrasyonu; riski azaltmak için sıcaklığa duyarlı malzemelerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamak için 7/24 kablosuz izleme. Mevcut bina yönetim sistemi ile entegrasyon. Açık kapı ve ısı değişimi alarmının yetkili kişilerle anında paylaşılması. Yeni Doğan Koruması; her yaştan yeni doğan ve pediatrik hasta için, hasta prematüre aşamasındaki bebekler için hastane çapında görünürlük, güvenli dolaşım. Anne ve bebek eşleşmesi. Personel Koruması; Acil Servis, Ruh Sağlığı Servisi veya risk altındaki sağlık çalışanları için kurum çapında personel koruması. Personelin tehdit altında lokasyon değişimi bilgisinin güvenlik ekipleri ile anlık paylaşımı. Hasta Koruması/Takibi; yetişkin ve yaşlı kaçma ve başıboş dolaşmaya karşı hastane çapında koruma. Hasta deneyimini iyileştirmek için hastane genelinde hastaların gerçek zamanlı hareketlerini yakalama. Düşme/Kayma Kontrolü; kendi başına ayağa kalkmaması gereken hastaların yatak, tekerlekli sandalye ya da hasta odasındaki koltuktan kalkması durumunda hastanın kaymaması için uyarılması ve hemşire çağrı siteminde alarm oluşması.” gibi konular ele alındı.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız