Kanser farkındalığı için mektup gönderdiler

Halk Sağlığı Başkanlığı Kanser Birimi koordinatörlüğünde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından hazırlanan, ‘kanser ile korunma yolları, kanserde erken teşhisin ve kanser taramalarının’ öneminin içerisinde vurgulandığı 140 mektup, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anaokulu öğretmen ve öğrencilerine verildi.

Kanser farkındalığı için mektup gönderdiler
1.06.2023 - 16:43
İHA

Halk Sağlığı Başkanlığı Kanser Birimi koordinatörlüğünde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından kansere dikkat çekebilmek amacı ile bir etkinlik düzenlendi. Kanser Birim Uzmanı Gülcan İpeksoy tarafından, ‘kanser ile korunma yolları, kanserde erken teşhisin ve kanser taramalarının’ öneminin içerisinde anlatıldığı 140 mektup, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anaokulu öğretmen ve öğrencilerine verildi. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü’nün imzası ile hazırlanan mektuplar ile öğrencilerin ailelerinin Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerine (KETEM) yönlendirilebilmesi amaçlandı. 

Annelerin, toplumda ne kadar kıymetli ve değerliği olduğu, bir çocuğun yetişmesinde anne eksikliğinin ne kadar zor olabileceği ve kanser taraması ile bir kadının hayatına dokunulabileceğinin vurgusunun yapıldığı mektuplarla farkındalık oluşturmak hedeflendi. 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız