Talih Özcan: “Çiftçiyle beraber çalışacağız”

Millet İttifakı Düzce Milletvekili 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, seçim gezileri kapsamında köy ziyaretlerini sıklaştırdı. Talih Özcan ve 2’inci sıra Millet İttifakı Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, sırasıyla Gümüşova şehir merkezi, Soğuksu, Halilbey, Yongalık, Dere Köyü, Yıldıztepe, Ardıç Dibi, Yeşilyayla köylerinde vatandaş ve esnaflarla bir araya geldi.

Talih Özcan: “Çiftçiyle beraber çalışacağız”
25.04.2023 - 14:02
Haber Merkezi

Millet İttifakı’nın ziyaretlerinde köylüler, yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Millet İttifakı milletvekili adaylarının büyük ilgi gördüğü ziyaretlerde köylüler, özellikle fındık politikası, gübre mazot fiyatları, köy yerleşik arazilerinin mera vasfından çıkarılması ardından TOKİ’ye devredilmesi, 2B, yolların sıcak asfalt olmaması, hayvancılık gibi sorunları dile getirdi.

Millet İttifakı 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, köylü ve çiftçilere yaptığı konuşmalarda, kendi iktidarlarından ‘Tarım ve Hayvancılık’ politikalarını hazırladıklarını belirtti. Talih Özcan, iktidara geldiklerinde yapacaklarını kısaca anlattı ve şu görüşlere yer verdi: “Bizim sistemimizde çiftçi malını, mahsulünü verdiği an parasını alacak. Üretirken devleti yanında görecek. Bu da hemen vatandaşın mutfağına yansıyacak. Çiftçiyle beraber çalışacağız. Yemi, gübreyi, enerjiyi yerinde üretecek eko-sistemler kurulacak. Gıdanın ucuzlamasını sağlayacağız. Gerektiğinde, tarımsa faaliyetleri sübvanse edeceğiz. Süt üreticisi de et üreticisi de zarar etmeyecek. Tarımda planlı üretime geçeceğiz. Tarım arazilerimizi koruyarak tümünün ekilmesini sağlayacağız. Kamuya ait tarım işletmelerine sahip çıkacağız.  Bu alanları tohum ve hayvancılık üretiminde ve ıslahında kullanıp, üretilen tohumları ve damızlık hayvanları çiftçilere ücretsiz vereceğiz. Her bir köyümüzde bir veteriner, bir ziraat mühendisi ve bir ziraat teknisyeninden oluşan ekipler kurulacak. Çiftçilere hastalık tedavisi, aşı ve toprak analizi, bitki sağlığı gibi her konuda ücretsiz destek sağlanacak.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız