20 kilometrelik parkurda pedal çevirdiler

Düzce Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen Bisiklet Baharı Festivali, yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

20 kilometrelik parkurda pedal çevirdiler
19.06.2023 - 13:51
AA

Anıtpark Meydanı'nda, her yaş grubundan vatandaşın katıldığı festival öncesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Düzce'nin bisiklet kullanmak için çok uygun bir kent olduğunu belirterek, "Son dönemde hava kirliliğinin arttığının farkındayız. Düzce'nin yerel kurumları hava kirliliğiyle mücadele ederken, biz de bisikletseverler olarak kulüplerimizin desteğiyle bu festivali düzenliyoruz." diye konuştu.

Yazıcı, festivali gelecek yıllarda ulusal ve uluslararası seviyeye çıkarmayı planladıklarına değinerek, "Bu sayede Düzce'mizin tanıtımını yapacağımız gibi bisiklet kullanımını da teşvik etmeyi planlıyoruz." dedi.

Daha sonra Anıtpark'tan hareket eden bisikletliler, 20 kilometrelik parkurda pedal çevirdi.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız