Yürüyüş yolları kumla kaplandı… İşletmeler zarar gördü

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde denizin yükselmesi sonucu bazı işletmeler ve barınaklar hasar aldı, Melen Çayı üzerindeki köprüde çökmeler yaşandı.

Yürüyüş yolları kumla kaplandı… İşletmeler zarar gördü
20.11.2023 - 15:10
Güncelleme 20.11.2023 - 15:10
Haber Merkezi

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde de fırtınanın etkisiyle yaklaşık 100 metre karaya giren deniz suyunun çekilmesinin ardından yürüyüş yolları kumla kaplandı, barınak ve bazı işletmeler zarar gördü.

Dalga boyunun 10 metreye yaklaştığı ilçede, fırtına nedeniyle balıkçı barınağında ve limanda demirleyen teknelerde maddi hasar oluştu.

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ve Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, balıkçı barınağında başlatılan hasar tespit çalışmalarını inceledi.

Karaburun Plajı'nda da denize sıfır konumda bulunan restoranın ön kısmı tahrip oldu. Ceneviz Kalesi yolundaki MTA Plajı'nda da bir işletmenin bahçesi, dalgaların getirdiği kum, taş ve ağaç parçalarıyla doldu.

Düzce merkeze bağlı Bahçeköy'de ise Melen Çayı üzerinde yapılan geçici köprüde taşkın nedeniyle çökmeler meydana geldi.

Atkili olan sağanak ve şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan hasar görüntülendi.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: S. Kurt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız