Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Biz Düzceliler   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Efteni balına yoğun ilgi
3. ARI ve Arı Ürünleri Fuarı’nda Gölyaka Bal Üreticileri Birliği’nin markalı balı olun Efteni balı büyük ilgi gördü.
Gündem 2014.02.18 - 15:45:50

 

14-15-16 Şubat tarihlerinde İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde yapılan fuara Düzce’yi ve Gölyaka’yı temsilen katılan Gölyaka Bal Üreticileri Birliği standına çok yoğun ilgi oldu.

Birlik Başkanı Hasan Örenay, balları tanıtırken Bu sayede hem Gölyaka’yı, hem de Düzce’yi tanıttıklarını belirtti. Deli bal konusunda halkı bilinçlendiren Örenay, günde 1 çay kaşığından fazla tüketilmemesi gerektiğini bildirdi. Sahte ballar konusunda da uyaran Örenay, bunun önüne geçilmesi konusunda herkesin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini bildirdi. Televizyonlarda 7 kilogramı 100 TL’ye bal satıldığını ifade eden Örenay, halkın sağlığıyla oynadığını belirtti. Örenay, “Ülkemizde çok meşakkatli bir iş yapan arıcılarımızın emeği heba edilmeye çalışılıyor” dedi.

Türkiye’de üretilen balın kayıt altına alınması gerektiğine vurgu yapan Örenay, “Bizler arıcılık yaparken, hem Düzcemiz’e,  hem de Gölyaka ekonomisine çok büyük katkı sağlıyoruz. Ürettiğimiz balın, emeğimizin karşılığını almadığız takdirde üreticilerimiz hevesi kaçıyor. Bu kutsal mesleği severek yaptığımız arıcıktan bizleri soğutmasınlar” dedi.

Burada sivil toplum kuruluşlarının da çok önemli bir faktör olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Örenay, “Bize desteklerini esirgemeyen Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik ve İl Tarım Müdürümüz Harun Kabaoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

Son olarak tüketicilere bir mesaj veren Örenay, “Her gün bir kaşık bal yiyin, hem siz sağlıklı olun hem üreticimiz kazansın” ifadelerini kullandı.

Kurtlar Vadisi dizisinde Zülfikar Ağa karakterini canlandıran Halil İbrahim Kalaycıoğlu da Efteni Balı standını ziyaret etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8