Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Biz Düzceliler   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜ Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı
Milli irade, demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi evrensel hak ve özgürlükleri milletimizle buluşturan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılında Düzce Üniversitesi, Cumhuriyet Bayramı’nı bu özel güne yönelik düzenlediği anlamlı etkinliklerle kutladı.
Gündem 28.10.2020 - 12:02:22

Bu etkinliklerin ilkinde, Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı "Türkiye Cumhuriyeti'nin Önemi ve Değeri"  başlıklı online konferans gerçekleştirildi.

Konferansa katılmaktan mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, 97. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin, 2023’te 100. yılını kutlayacak olmanın şimdiden gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlikleriyle onur duyduğunu söyleyen Prof. Dr. Oğuzoğlu, geçmiş yıllara ve köklerine baktığımızda kazanılmış bir kavram olarak Cumhuriyetimizden övünç duyulduğunu sözlerine ekledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin sıradan bir devlet olmadığına dikkat çeken Oğuzoğlu, Cumhuriyetimizin yurttaşlarımızın şehit ve gazi olma pahasına ve çetin savaşlar sonrasında kurulduğunu ve parlak bir tarih sayfasından bugünlere gelindiğini sözlerine ekledi.

Türk milleti ve devletinin Mondros Ateşkes Antlaşması ve Sevr Antlaşması ile yok edilmek istendiğini dile getiren Prof. Dr. Oğuzoğlu, bu ağır şartlar içerisinde nereden nereye gelindiğinin,  Cumhuriyetin nasıl kurulduğunun ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öneminin iyi idrak edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin çağdaş, demokratik ve millete dayalı bir devlet olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, en büyük ilk 20 ekonomi arasında yer alan ve bugün birçok sanayi ürünü üreten ülkemizin 96 yıldır önemli bir yol kat ettiğini dillendirerek sözlerini sonlandırdı.

Düzce Üniversitesi’nin Cumhuriyet Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği bir diğer etkinlik ise Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği “Geçmişten Geleceğe İzler” başlıklı sanal sergi oldu. Hem Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak, hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi anmak amacıyla düzenlenen sergide; E. Yıldız Doyran, Ferhat Kamil Satıcı, Burhan Yılmaz, Burcu Günay, Suzan Tepe Yılmaz, Mehmet Örs, Evren Selçuk, Hüseyin Baran, Zeynep Gürler, Zehra Seda Boztunalı, Özkan Işık, Özgür Ballı ve Tevfik Altan Doyran’a ait birbirinden değerli eserler yer alıyor.

29 Ekim-29 Kasım 2020 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak “Geçmişten Geleceğe İzler” sergisine, http://sanalsergi.duzce.edu.tr/  internet adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8