Turizm Hareketliliğinin Arttırılması Yönünde Ortak Projeler Geliştirilecek

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı Arasında Turizmde İş birliği Protokolü İmzalandı. İmzalanan Protokol İle Düzce’nin Tarihi, Kültürel ve Doğal Zenginliklerinin Geliştirilmesi ve Daha Geniş Kitlelere Tanıtılması Amaçlanıyor.

Valiliğimiz himayelerinde, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ve TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner’in imzaladığı, Turizmde İş birliği Protokolü ile Düzce'nin turizm potansiyellerinin tanıtılması ve zengin kültürel mirasın daha geniş kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.

Turizmde İş birliği Protokolü imza törenine Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner, Başkan Yardımcısı Necmi Uçar, TÜRSAB BTK Bolu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Güngör, Karabük Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Urgancıoğlu ve Zonguldak Yönetim Kurulu Üyesi Vahdettin Velioğlu, Düzce’de faaliyet gösteren seyahat acentesi yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli katılım sağladı.

Turizm Hareketliliğinin Arttırılması Yönünde Ortak Projeler Geliştirilecek…

Valiliğin kampüsünde 2016 yılından bugüne kadar hizmet veren Düzce Turizm ve Tanıtma Ofisinin, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin farklı dillerde ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. materyallerin temin edilebileceği, turizm hareketliliğinin arttırılması yönünde ortak projelerin geliştirileceği bir merkez haline getirilecek.

Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koordinasyonunda, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu tarafından Düzce İletişim Ofisi Olarak da Kullanılacak…

Türkiye’nin dört bir yanından seyahat acentelerinin bağlı bulunduğu TÜRSAB, imzalanan iş birliği protokolü ile birlikte, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce iletişim ofisi olarak da hizmet verecek. Bu çerçevede, ilimizde faaliyet gösteren seyahat acentelerinin iş ve işlemlerinin yürütülmesi, rehberlik hizmeti ve seyahat acenteleri aracılığıyla tatillerini planlayan yerli ve yabancı turistlerle birebir görüşmeler sağlanabilecek.

Somut Olmayan Kültürel Miras Değerlerimiz Sergilenecek…

Turizm destinasyonlarının tanıtılması ve sahip olunan yerel potansiyelin harekete geçirilmesinin yanında, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Düzce’de Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Sanatçılarının icra dallarına ait ürünlerin sergilenip tanıtıldığı faaliyetler düzenlenecek.

Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, İmzalanan İş birliği Protokolü İle Daha Geniş Kitlelere Hizmet Verecek…

Düzce’nin tarihi, doğal ve kültürel mirasının korunmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi ve bu mirasın değerlendirilmesini sağlayacak şekilde; altyapının geliştirilmesi, turizm çeşitliliğinin arttırılması, turizm tesis ve hizmet altyapısının iyileştirilmesi ile yenilikçi turizm yönetiminin sağlanmasını amaçlarıyla, Düzce Valiliği’nin proje sahibi olduğu, Düzce İl Kültür ve Turizm

Müdürlüğü ortaklığında yürütülen, Düzce İl Özel İdaresi ve Düzce Belediye Başkanlığının iştirakleriyle, 2016 yılında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA’nın Mali Destek Programı çerçevesinde “Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler ile Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, 2016 yılında hayata geçirilen Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, yapılan iş birliği protokol ile tanıtım faaliyetlerine hız verilecek.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter : @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube : Düzce Postası


Editör: S. Kurt

09 Oca 2024 - 16:50 - Gündem

Mahreç  Sibel Kurt


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.