TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

DÜZCE

1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Düzce İl, Merkez İlçe, 303 Parsel No, MUSABABA Köyü, Kısmen Tarım arazisi, kısmen köy yerleşik alanı içinde kalır, üzerinde muhtelif meyve ağaçları vardır.

Adresi :Düzce Merkez Musababa Köyü Düzce

Yüzölçümü :9.184,00 m2

Arsa Payı :1/2

İmar Durumu :Kısmen Tarım arazisi kısmen köy yerleşik alanda

Kıymeti :229.600,00 TL

KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler :

1.Satış Günü :21/07/2015 günü 14:00 - 14:10 arası

2.Satış Günü :21/08/2015 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri :Düzce 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Düzce İl, Merkez İlçe, 311 Parsel No, MUSABABA Köyü, Bir Adet iki katlı ev, kuruluk, samanlık, tek katlı ev, samanlık, muhtelif meyve ağaçları

Adresi :Düzce Merkez Musababa Köyü Düzce

Yüzölçümü :1.480,00 m2

Arsa Payı :1/2

İmar Durumu :Köy yerleşik alanda

Kıymeti :205.998,00 TL

KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler :

1.Satış Günü :21/07/2015 günü 14:10 - 14:20 arası

2.Satış Günü :21/08/2015 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri :Düzce 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %05,69 Damga vergisi, %18 KDV, %040’ın 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir %2-1. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalkmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12/06/2015

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

#

19 Haz 2015 - 08:35 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.