Çalışanlar bilgilendirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı “İç Kontrol Sistemi Eylem Planı" ile Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın talimatı çerçevesinde oluşturulan “İç Kontrol Biriminin" gerekli iş akışları ve görev tanımlarının yapılması ve güncelliğini korumasına yönelik İl müdürü Esra Uzun başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Maliye Bakanlığı'nın ''Kamu İç Kontrol Standartları Tebliği'' hükümlerine dayanan iç kontrol sistemi ile ilgili birim çalışanları, tüm şubelerin iç kontrol birim sorumluları şubelere ait temel süreçler, alt süreçler, kritik kontrol noktaları, performans göstergelerinin revize edilmesi konularında bilgilendirildi.

Toplantıda konuşan İl müdürü Esra Uzun “İl Müdürlüğünde iç kontrol biriminin kurulduğunu, kurulan bu birimle ilgili mevzuata uygun kurum şeması oluşturulup müdürlüğe bağlı birimlerin iş akışları ve süreçlerin ile görev tanımlarının yapılarak kurumsallığın devamı ve işleyişte birlikteliğin sağlanması hedeflenmektedir" dedi.

Kamu iç kontrol standartları tebliği kapsamında birim tarafından idarenin yöneticileri ve çalışanlarının iç kontrole olumlu bir bakış sağlaması, etik değerlere ve dürüst bir yönetim anlayışına sahip olması gerekliliğinden söz eden İl müdürü Uzun konuşmalarının devamında bu düşünceyle hareket ederek performans esaslı yönetim anlayışı çerçevesinde görev, yetki ve sorumlulukların uzmanlığa önem verilerek bilgili ve yeterli kişilere verilmesi ve personelin performansının değerlendirilmesi önem arz etmektedir dedi.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde 25 Ocak 2024 tarihinde İl müdürü Esra Uzun, İl müdür yardımcısı Sadık Kelez, İdari ve Mali İşler Şube müdürü İbrahim Urak ile şube ve birimlerde görevli personelin katılımıyla yapılan iç kontrol toplantısında şube müdürlüklerin ve birimlerin görev tanımları ile iş akışları konusunda bilgilendirme yapılarak Görev Envanteri Tablosuna uygun olarak iş tanımlarının hazırlanması gerektiği, bir sonraki toplantı gününün 29 Şubat 2024 tarihinde olacağına karar verilerek toplantı sona erdi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter : @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube : Düzce Postası


Editör: S. Kurt

26 Oca 2024 - 15:19 - Gündem

Mahreç  Sibel Kurt


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.