Listede milyonları çıktı

Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" olarak bilinen "dolandırıcılık" davasında Fatih Terim'le ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Terim, "Seçim Erzan'a para vermedim" demişti. Ancak Erzan'ın evinde ele geçirilen "borç-alacak listesi"nde Fatih Terim'in ismi ile alıp verdiği paraların dökümü çıktı. Terim, "Denizbank halen 3 milyon dolarımı geri vermedi" demişti. Denizbank, "Fatih Terim'in hesabında öyle bir para yok" dedi. İşte Fatih Terim'le ilgili yeni gelişmeler...

Kamuoyunda "Fatih Terim Fonu" olarak bilinen "dolandırıcılık" davasındaki savcılık ifadesinde, Seçil Erzan'a para vermediğini söyleyen Fatih Terim'in adı, Erzan'ın evinde ele geçirilen borç-alacak listelerinden çıktı. "Seçil Erzan'a para vermedim" diyen Fatih Terim'in verdiği paranın iki katını Seçil Erzan'dan aldığı görüldü. Terim'in savcılık ifadesinde "Denizbank halen 3 milyon dolarımı vermedi" demişti. Ancak, Denizbank, Fatih Terim'e kötü haberi verdi.

Bankacı Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" ismiyle yaptığı dolandırıcılığa ilişkin davada, Fatih Terim'in savcılığa verdiği ifadesinde geri alamadığı 3 milyon dolar dikkati çekmişti. “Bahsedilen fon ile uzaktan ilgim yok” diyen Fatih Terim, ifadesinde, Seçil Erzan olayından sonra bankaya kızarak tüm varlığının dökümünü talep ettiğini ve parasının eşi Fulya Terim’in Garanti Bankası’ndaki hesaba aktarılmasını istediğini ancak 3 milyon doların 8 aydır gönderilmediğini söylemişti.

Ancak savcıya “şikâyetçiyim” diyen Terim’in bu ifadesinin iddianamede yer almaması ise dikkati çekmişti. Terim’in ifadesini hangi tarihte verdiği bilinmezken, iddianame hazırlanıncaya kadar parasını almış olması veya başka herhangi bir sebeple şikâyetini geri çekmiş olma ihtimali değerlendiriliyordu. Tüm bu gelişmelerin yanında, 10 Haber'den Masum Gök'ün haberine göre, Terim'in adının, Erzan'ın evinde ele geçirilen borç-alacak listelerinde yer aldığı ortaya çıktı.

Erzan'ın evindeki aramalarında elde edilen tablo ve listelerde, Terim'in ne kadar para verip-aldığının da yazdığı görüldü. Buna göre, “Ben para vermedim” diyen Terim’in 700 bin dolar verdiği ve 1,5 milyon dolar da geri aldığı görülürken tabloya "ödenen miktar yazılanın çok ..." notu düşüldü.

Gök'ün haberine göre, davanın geçen hafta yapılan ilk duruşmasıyla birlikte olay başka bir boyut kazanırken, Seçil Erzan’ın evinde ele geçirilen belge ve Denizbank’ın hazırladığı Teftiş Kurulu raporunda kimin ne kadar para verdiği ve aldığına ilişkin listeler kafa karışıklığına neden oldu. İlk olarak Seçil Erzan’ın kendi el yazısıyla kimden ne kadar para aldığına ilişkin not kağıdı medyaya yansıdı. Bu not kağıdında Fatih Terim’in adının karşısındaki para hanesinin boş bırakıldığı görülüyordu.

SEÇİL ERZAN’IN ELE GEÇİRİLEN ALACAK VERECEK TABLOSU

Seçil Erzan’ın 10 Nisan’da Çorlu’daki evinde ele geçirilen para tablosu ortaya çıktı. Polisler tarafından el konulan tabloda kimden ne kadar para alındığı, kime ne kadar ödeme yapıldığı yazıyordu. Bu tabloya göre Fatih Terim Seçil Erzan’a 700 bin dolar vermiş, 1,5 milyon dolar da geri almış. Ancak Fatih Terim daha önce para vermediğini iddia etmişti.

Seçil Erzan savcılık sorgusunda Çorlu’da ele geçirilen bu tabloyla ilgili, “Bu tabloları ben yapmadım. Şöyle ki ben kimden ne kadar para aldıysam bunu kağıtlara not almıştım 9 Nisan Cumartesi günü yukarıda isimlerini saydığım şahıslar beni alıp bankaya götürdüklerinde benim not kağıtlarımı da aldıklarını yine yukarıda söylemiştim. Bu kağıtları alıp sonrasında bu tabloları Sermin Tekin, Ali Murat Dizdar, Cenk İzgi (Teftiş Kurulu Bölüm Müdürü), Tanju Kaya (İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı) isimli şahıslar oluşturmuştur Sonrasında da bana verdiler Bende bunları alıp evime götürmüştüm” diye konuştu.

TERİM'İN ADI DURUŞMAYA KADAR YOKTU

Bu olayın adliyeye yansımasıyla birlikte Fatih Terim fonu da denilen bu skandal olayla ilgili Seçil Erzan duruşmaya kadar suskunluğunu korudu ve Fatih Terim’in bu fona para vermediğini söyledi. Duruşmada Seçil Erzan, “2020 yılında beni tanıyan, Galatasaray camiasından birisi. İsmini yazılı olarak vereceğim. O dönem kulüpten ayrılmıştı. Bana 300 bin dolar gibi bir para verdi. Verdiği paranın çok üstünde para istiyordu. Ben bu parayı ödemek için kredi çektim. Araba sattım, evime ipotek koydurdum. Ana parasının çok üstünde para aldı” dedi.

MAHKEME BAŞKANI KIZINCA 'FATİH TERİM' DEDİ

Daha sonra savcı “Size ilk gelen kimdi?” diye sordu. Seçil Erzan “Yazılı olarak vereceğim” diye yanıt verdi. Bu esnada mahkeme başkanı araya girip “İnsanlar aptal değil, kim olduğunu herkes anladı. Fatih Terim mi o kişi” diye sordu. Mahkeme başkanının sorusunun ardından Seçil Erzan “Evet Fatih Terim. Ona herkes güveniyordu” dedi.

FATİH TERİM İFADESİNDE NE DEDİ?

Fatih Terim’in ifadesi şöyle: "Seçil Erzan ile yaklaşık 5-6 yıldır tanışmaktayım. Hatırladığım kadarıyla 11 yıldır da Denizbank müşterisiyim. Ben yoğunluğumdan dolayı takip edemiyorum, bankaya hiç gitmedim. Dosyadaki fon ile uzaktan yakından alakam yok. Bu fon için kimse benden para istemedi. Bu fon için Seçil Erzan'a hiç para vermedim. Erzan olayını duyunca paramı eşimin hesabına aktardım. 6 Nisan'da hesabımda ne olup bittiğini öğrenmek için Denizbank çalışanı Rüya Hanım'la yazıştım. O da bana bilgileri atacağına ilişkin mesaj gönderdi. Gönderdiği Excel tablosunda 3 kalem gözükmekteydi. Birincisinde 219.300 USD, 47.400 TL (TL Mevduat) ve saklama O/N 3 Milyon USD şeklinde bilgiler yer alıyordu. Bana mesaj yoluyla gönderilen ve yukarıda bahsettiğim kalemlerden 219.300 USD, 47.400 TL (TL Mevduat) paramın eşimin hesabına geldiğini tespit ettim fakat 3.000.000 USD hala gönderilmedi. Öncelikle 3.000.000 USD paramı halen bana vermedikleri için Denizbank'ta çalışan Rüya Hanım'dan şikayetçiyim."

İSMAİL SAYMAZ, 3 MİLYON DOLARI DENİZBANK'A SORDU

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Fatih Terim'in "Denizbank 3 milyon dolarımı halen ödemedi" ifadesini Denizbank yönetimine sordu. Denizbank Teftiş Kurulu'nun raporunu alan İsmail Saymaz şunları yazdı: Rapora göre Terimler Denizbank'tan 2014 yılından itibaren 10 kredi kullandı ve bunlar kapandı. Şu anda borcu süren 4 kredileri var."

TERİM'İN HESABINDA 3 MİLYON DOLAR HİÇ OLMADI!

Fatih Terim'in 2021 yılına kadar nakit yatan işlemi olmadı. 28 işlemden üçü 2021'de, 25'i ise 2022 ve sonrasında gerçekleşti. Hesabına toplam 1 milyon 481 bin 800 dolar, 5 milyon 915 bin Türk Lirası ve 47 bin Euro yatırıldı. Bu paraları Erzan'ın verdiğine ya da Terim'den aldığına ilişkin kanıta ulaşılamadı. Denizbank'a göre 3 milyon dolar Terim'in hesabında yok ve hiç de olmadı.

Fatih Terim neye dayanarak Denizbank'ta 3 milyon doları kaldığını söylüyor? Denizbank'a göre Terim hesap dökümü istediği gün Seçil Erzan, R'yi (Terim'in Rüya Hanım' dediği isim) arıyor. "Saklamada 3.000.000 dolar diye ekle" diyor. Bu ifadeyle bankanın müşterilerine özel saklama hesabını kastediyor.

3. talimat üzerine excel tablosuna 3.000.000 milyon doları ekliyor. Terim'in banka hesaplarında görülmeyen 3 milyon dolar 'Fatih Terim Fonu'na gitmiş olabilir...


Editör: S. Kurt

25 Kas 2023 - 13:47 - Gündem

Mahreç  Sibel Kurt


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.