Harun Agah ALTAY
Harun Agah ALTAY

Gazete: Düzce Postası

[email protected]

Çini Sanatçısı

Kardüz kayak merkezi şimdi değilse ne zaman?

  • 12.01.2022 14:05
  • (1)

1830 metre rakımıyla bölgenin en yüksek ve kar örtüsünün en uzun süre yerde kalan noktası... Kardüz Yaylası kış turizmine açılmayı bekliyor.

Turizmde bölgeye atak yaptırabilecek en önemli hamlelerden biri de Kardüz Yaylası’nın biran önce kış turizmine açılmasıdır.

Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası’na yaptığı yatırım yaz dönemlerinde önemli bir hareketlilik getiriyor. Bunu takımın her yıl yaptığı kamp dönemlerinde hissediyoruz.

Kış turizminde ise Kardüz Yaylası yıllardır konuşuluyor. Zaman zaman incelemeler ve istişareler yapılsa da hala somut bir adım atılamadı.

Kış sezonunun ortalama verilerini baz alırsak Kardüz Yaylası Ekim ayından Haziran ayına kadar kesintisiz kar örtüsüyle kaplanıyor. Yaylanın kayak yapmaya uygun arazisini göz önüne aldığımızda ise coğrafyanın hayallerle ne kadar uyuştuğunu anlıyorsunuz.

Biz deriz ki;

Bu iş kimin hizmet döneminde mutlu sonla biterse o kişi ya da kişiler efsaneleşir.

Bakın, bu potansiyel kaçırılmamalıdır!

İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında böyle bir cazibe merkezi hebâ edilmemelidir.

Ekonomi ve kalkınma kongresinde geçtiğimiz günlerde yazdığımız hızlı tren konusunda olduğu gibi Kardüz Yaylası ile ilgili bir proje fikrinin de ortaya sunulmamış olması çok üzücü.

Bu tür beyin fırtınalarının yapıldığı platformlarda hikâye anlatmak yerine proje sunmalısınız.

Kafaları boş yere yormak insanı strese sokar.

Bu şehri uçuracak projeler bellidir.

1-Hızlı Tren

2- Kardüz Yaylası Kayak Merkezi

Bu iki projeyi getirin, sonra oturun dünya sizi izlesin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Adil kara
    Adil kara
    18.01.2022 16:26

    Sayın Altay kardüzü davos yapacak siyaset hala siyaset yapıyormu yapıyor neden yatırımcı belediyeler birleşip bir yol haritası oluştursalar teleferik hatları seyir tepeleri BJK Gs ts spor yatırımı kuyudüzü olimpiyat hazırlık merkezi Gölyaka kültür park golf alanı Kurugöl futbol kamp merkezi akçakoca yat limanı Yığılca su sporları merkezi yaylalar piknik rafting traking cumayeri motor sporlarımerkezi siyasetle olur ama bu Fahri çakır milletvekili olduğu müddetçe düzcede bir çivi çakılmaz .....

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız