Harun Agah ALTAY
Harun Agah ALTAY

Gazete: Düzce Postası

[email protected]

Çini Sanatçısı

Gençliğe festivalce hitâp etmek gerek bazen

  • 12.10.2022 10:47

DÜZCE Gençlik Günleri Festivali başladı. Dolu dolu tam yedi gün konserler şehri inletecek. Başkan Özlü her yaş kesimi önemsediği gibi gençlere de önem veriyor.

    Ağustos’un ilk sekiz günü “Dünya Düzce Günleri” kapsamında düzenlenen konser serileri Ekim ayında da tüm hızıyla sürüyor.

    Genelde her yaştan halka hitap eden o konser serisi bu kez tamamen gençlerin ruhuna uygun formatta gerçekleştiriliyor.

   Rap, Karadeniz, amatör ve pop müziğin ülke çapında sevilen ünlü isimleri her akşam Düzce gençliği önünde boy gösterecek.

   Gençliğin dilinden anlamak zor. Bazen bir bakıyorsunuz küçük ama koca yürekli adam olup veriyorlar. Bazen de bir türlü olgunlaşmayan çocuk gibiler...

   Aslında her insan öyle değil midir. İnsanın kimyasında bu hep vardır.

   Gençken olgunlaşmak istersiniz, yaş aldıkça da genç kalmak...

   Bu kapsamda Düzce Belediyesi bir bakıma Düzce gençliğine odaklandığı festivalde gençlerin bu şehirde yaşamaları için bir neden haline getiriyor.

   İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında ve o metropollerin ön ve arka bahçesinde yer almak sadece sanayileşme ve turizmde değil eğlence hayatında da kendine yer edindirmeyi gerektirir.

  Ki, dışarıdan gelen üniversite öğrencilerinin bu şehrin atmosferine uyum sağlaması demek şehir yaşamının da bir bakıma değişmesi demektir.

    Bazıları konserlere harcanan yatırımlara kızıyor, sitem ediyor.

    Ama gençlere değer vermek ve onları elde tutmak gerekir bazen.

     

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız