Harun Agah ALTAY
Harun Agah ALTAY Gazete: Düzce Postası konsopa_20@hotmail.com Çini Sanatçısı

HALİL TAŞKIN YILMAZ

  • 23.08.2023 12:35

FİZİKSEL engeline rağmen 33 yıllık yaşamına çok şeyler sığdırdı. Onu her gördüğümde hayata karşı çabasını hayranlıkla izlemişimdir.

Düzce’de iyilik elçisi denince akla ilk gelen isimlerden biriydi. Özellikle son on yılda Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesi bünyesinde yapılan pek çok organizasyonda onun da imzası var.

Düzce’ye gelen ünlü isimlerle kurduğu diyaloglar sayesinde bölgemizin kültürel ve sanatsal etkinliklerinde başroldeydi.

Düzce Üniversitesinin Akçakoca Sky Tower ve Pelemir Otel’de düzenlediği medya ödülleri töreninde organizasyonun etkili isimlerinden biriydi.

Bunun yanı sıra Düzce’de yerel olarak düzenlenen sergi, tiyatro ve yardım kampanyaları gibi pek çok kültürel ve sosyal etkinlikleri yerinde ziyaret edip fikir alışverişinde bulunuyordu.

Elindeki akıllı telefonuyla devamlı sosyal medya üzerinden etkinlikler düzenleyip bir yandan da ikili telefon görüşmeleri gerçekleştiriyordu.

Halil Taşkın Yılmaz, sempatikliğiyle Düzce’de her kesimin sevgisini kazanmıştı.

Dünyaya geldiği ilk yıllarda kendi deyimiyle doktorların fazla yaşamaz demesine rağmen 33 yıl fikirleri ve kültürel organizasyonlarıyla yaşama sımsıkı tutunmayı başardı.

Herhangi bir fiziksel ve sağlık engeli olmadığı halde dünyaya geldiğine isyân eden, hayattan zevk almayı ve adam gibi yaşamayı beceremeyen insanların aksine pozitif enerjisiyle çevresine adeta yaşam dersi vermişti.

Onun mücadelesi hepimize örnek olmuştu.

Sadece engelli bireylerin sorunlarıyla değil, toplumun genel sorunlarıyla da her daim yakından ilgiliydi.

Halil Taşkın Yılmaz, ismiyle müsemma hem sadık bir dost hem de toplumsal sorunlara karşı taşkın bir karaktere sahipti.

Bu yüzden hep iyiliklerle hatırlanacak.

Mekânın cennet olsun kardeşim.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız