“Koskoca teşkilatta bir aday bulamadı”

Mehmet Keleş’in İYİ Parti’den Belediye Başkan Adayı gösterilmesini “Ne İYİ Parti’ye, ne de Düzce’ye bir hayrı olmaz” sözleri ile eleştiren Erdoğan Kefeli eleştirilerini sürdürdü.

“Koskoca teşkilatta bir aday bulamadı”
26.10.2023 - 15:29
Haber Merkezi

Keleş’in belediyedeki görev süresi içerisinde sürgünler ve tehditler ile işçileri ağlattığını hatırlatan Kefeli, “Hafızalar tazelenecek, herkes geçmişi bilecek. Daha yeni başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre önce İYİ Parti’den istifa eden Belediye Meclis Üyesi ve Belediye-İş Sendikası Eski Temsilcisi Erdoğan Kefeli, Mehmet Keleş’in İYİ Parti’den aday gösterilmesine tepki gösterdi.

“KOSKOCA TEŞKİLATTA BİR ADAY BULAMADI”

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şaka gibi, İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş olmuş” diyen Kefeli, “2009 yılında mevcut Düzce Belediye Başkanı iken kendi partisinin milletvekilleri tarafından yolsuzluk iddiaları ile aday gösterilmeyen, 2014 yılında kimlere ne taviz verdiyse tekrar Düzce Belediye Başkan Adayı olup, iktidarın gücü ile başkan seçildiğinde ilk iş olarak işçilerin sendikasını değiştirmek için, baskı, tehdit, şantaj sürgün dahil her türlü operasyonu yapıp, işçileri 4 yıl toplu iş sözleşmesiz bırakan, belediye işçilerini ağlatarak sendikalarından istifa ettirirken, kendisi de 2017 yılında hala açıklayamadığı nedenlerle Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden, 2023 genel seçimlerinde başka bir partiden aday adayı olup aday gösterilmeyen, İYİ Parti’nin kapısından bir gün olsun içeri girmeyen Mehmet Keleş, koskoca teşkilatta bir aday bulamayan, kendisi de aday olmaya cesaret edemeyen İl Başkanının önerisi ile İYİ Parti Düzce Belediye Başkan adayı olsa da, ne İYİ Parti’ye, ne de Düzce’ye bir hayrı olmaz. Dostlar ne söylemiştik daha önce. İnsanlar yapılan iyi işleri de, kötü işleri de asla unutmaz. Bu nedenle süreç içerisinde Mehmet Keleş’in görev süresi ile ilgili daha çooooook söyleyecek sözümüz olacak” dedi.

KIZI ÜZERİNDEN ELEŞTİRDİLER, OĞLU SAHİP ÇIKTI

Erdoğan Kefeli’nin bu paylaşımı üzerine adet bir linç kampanyası başlatılırken, kızı olan Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli üzerinden ağır eleştiriler yöneltildi. Bunun üzerine Erdoğan Kefeli’nin oğlu Hüseyin Kefeli de sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak hem babasını hem de kardeşini savundu.

“Öncelikle bir evlat, sonra da bir abi olarak yapıyorum bu paylaşımı, altında üstünde siyaset aramayın lütfen” diyen Hüseyin Kefeli, “Babam Erdoğan Kefeli Düzce'de yaşayan hemen hemen hiç kimseyi şaşırtmayacak bir paylaşımda bulundu... Çünkü babamı tanıyan birçok kişi bilir ki babam doğru bildiğini ve inandığını söylemekten geri kalmaz... Hele hele hatırla gönülle bir yanlışı söylemeyeyim asla demez... Kendince yanlış yapıldığını düşündüğü bir konuda, gerekçelerini de sunarak düşüncelerini beyan etti... Düzce kamuoyuna İYİ Parti'nin aday tercihinin yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi, söylemese daha mı iyiydi? İnsanlar inandıkları doğruları, bildikleri gerçekleri, yaşadıkları şehrin menfaatine olan düşüncelerini aman şimdi birileri kırılır diye söylememeli mi? Ayrıca babam bu düşüncelerini bugün değil son bir yıldır şuan ki adayın ismi her geçtiğinde her ortamda söylemiştir... Bunu da herkes bilmektedir... Hal böyleyken bir kişiye sen sus, sen konuşma demek ne kadar erdemli bir davranış? Gece boyu doğruyu söyleyenin kovulması hikayesi geldi aklıma. 2023 yılında da aynı o 9 köyden birinde yaşıyormuşuz maalesef... Ama böyle bir köyde de yaşasak doğru bildiğinden şaşmayan ve asla, kimse için susmayan biri gerekli, bir kişi kalacağını bilse de biri gerçekleri söylemeli... Bu nedenle dünkü açıklamasından dolayı bir kez daha diyorum ki iyi ki babam, iyi ki atamsın...

Bir evlat olarak, babamın doğru bildiklerini korkusuzca söylemesiyle duyduğum gururun ardından şimdi gelelim bir abi olarak gencecik bir kızın, ülkenin geleceğine dair sadece elini değil, taşın altına gövdesini koyan bir kızın abisi olarak okuduğum yorumlara... Yakıştı mı? Yakıştırdınız mı kendinize? Rahat uyudunuz mu, kızı üzerinden bir babaya yaptığınız yorumlar sonucunda? Vicdanınız rahat mı bir abinin o yorumları okurken hissettikleri karşısında? Kardeşim Dilara Kefeli 5 yıldır İyi Parti çatısı altında ülkenin geleceğine dair olumlu bir şeyler yapmak amacıyla gece gündüz çalışırken, kendi doğrularını ve dünya görünüşünü İYİ Parti çatısı altında dile getirirken ve Milletvekili Aday Adayı olurken, genç bir kadın siyasetçi olarak tırnaklarıyla, emek emek mücadele ederken ve dünden önceki gün aday tanıtımında, salonda asılan bayrakları bile bir bir kendi ütüleyip, salonun organizasyonunu yaparken inandığı doğrular ışığında, lideri Meral Akşener'in gösterdiği adayı alkışladı... Ve bir abi olarak verdiği bu mücadeleler ile beni gururlandırdı... Ancak bugün gelinen noktada deniyor ki Dilara'nın alkışladığı adayı, Erdoğan Kefeli nasıl eleştirir... Eğer Erdoğan Kefeli eleştiriyorsa, bir gün önce kızı neden alkışladı...

Ey insanlar... Birazcık demokrasi, birazcık düşünce özgürlüğü, birazcık... Biz aile içinde bunu başarırken, şehrimizde, ülkemizde nasıl oluyor da herkes tek bir düşünceye sahip olmalıymış gibi yansıtıyorsunuz... Bireyler robot gibi aynı düşünmeli eğer aynı düşünmüyorlarsa hemen kınayalım diyorsunuz... Eeee zamanında eleştirdiğiniz kişilerden ne farkınız kaldı şimdi... Sahi gerçekten samimiyetle soruyorum bir genç kız üzerinden yaptığınız o paylaşımlar sonrası rahat uyudunuz mu? Mutlu musunuz, kızı üstünden bir babayı itham etmekle? Huzurlu musunuz beyefendiler?

Bir abi olarak ben huzurluyum, bir evlat olarak ben gururluyum, ancak bir insan olarak sizlerin paylaşımlarınıza tepkiliyim... Öyle ki, sözlerinde sınırı olmayan insanlar gördüm dün... Yazık... Çok yazık... Ve son olarak ikinizle de öyle gurur duyuyorum ki... İkinizle de öyle gururluyum ki... İyi ki benim ailemsiniz... Ben dünyanın en şanslı insanıyım çünkü doğru bildiğini söylemekten asla çekinmeyen, aman biri kırılır dur ben şu yanlışı da söylemeyeyim demeyen, gözü kara bir babaya ve ülkesinin geleceği için ben ne yapabilirim ki diyip kenarda durmayan, koşan, çabalayan, emek veren bir kardeşe sahibim... Sizleri çok ama çooook seviyorum... Doğru bildiğiniz yolda, ikinizin de yanındayım canlarım...” ifadelerini kullandı.

“PAYLAŞIMLARIM SEÇİME KADAR DEVAM EDECEK”

Yaşananlar üzerine bir açıklama daha yapan Erdoğan Kefeli, “Adayınıza yapılan daha ilk eleştiride bu kadar panikleyip üslubunuzu bozmanızın sebebi sizin de adayınıza güvenmemeniz olabilir mi?” diye sordu. Kefeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mehmet Keleş, belediyedeki görev süresi içerisinde sürgünler, tehditler ve daha birçok yaptığıyla ağlattığı her işçi arkadaşımdan Düzce kamuoyu önünde ‘yaptıklarımdan pişmanım, özür diliyorum’ demediği sürece, görev süresi içerisindeki yanlışları ile ilgili paylaşımlarım belediye seçimlerine kadar devam edecek. Yok öyle herkesin susmasını beklemek. Hafızalar tazelenecek, herkes geçmişi bilecek. Daha yeni başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız