“Biraz vicdan lütfen”

İyi Parti Düzce Teşkilatları 2022 Düzce depreminde hasar alan okullarla ilgili açıklama yaptı.

“Biraz vicdan lütfen”
21.07.2023 - 15:20
Haber Merkezi

Yeni bir eğitim-öğretim yılı yaklaşırken ne yazık ki Düzcemiz yine bir kaos ve belirsizlik atmosferi yaşamaktadır. Kasım 2022’de yaşanan ve bazı okullarda hasara neden olan Düzce depreminin ardından üretilen geçici çözümler ve öğrencilerin tabiri yerindeyse oradan oraya taşınıp aileleriyle beraber mağdur edildiği süreç yaşanmaya devam etmektedir.

Söze geldiğinde geleceğimizi emanet ediyoruz dediğimiz ve festivallerle, konserlerle gönüllerine girmeye çalıştığımız gençlerimizin eğitimi hem şehrimiz hem ülkemiz için sizlerin mesleki kariyerinden ve siyasi geleceğinizden çok daha önemlidir. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak haziran ayında gündeme taşıdığımız fakat ısrarla somut bir adım atılmayan, çocuklarımızın eğitimiyle alakalı bugün tekrar Düzce Kamuoyunun karşısındayız.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından alınan kararla, Arsal Anadolu Lisesi, Turgut Özal Anadolu Lisesi ile alakalı farklı binalarda eğitim yapılacağı bildirilmiştir. Arsal Anadolu Lisesinin öğrencilerinin yarım dönem ikili öğrenim yapacak şekilde 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde Eğitim yapması, Turgut Özal Anadolu Lisesinin ise Azmimilli İlk Okulu olarak kullanılan prefabrik yapıda bir sene boyunca eğitim görecek olması kabul edilebilir bir durum değildir.

1999 Düzce depreminden beri yaklaşık 24 yıldır çocuklarımızın prefabrik binalarda hala eğitim görüyor olması utancı ile şehrin idarecileri vicdani olarak rahatlar mı bilemiyoruz. Kamuya ait onca lüks ve şağ şağlı binanın varlığı bir gerçekken yapı ömrünü tamamlamış delme çatma hale gelmiş binalarda öğrencilerin ve öğretmenlerin okuyor olması hangi akla hizmettir.

Bu ayıp en azından 2023-2024 eğitim döneminde tekrarlanmamalıdır.

Yapımını son derece doğru bulduğumuz Kazım Aktaş okul binasına özellikle Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri taşınmalıdır. Park ve Kültür evi yapmakta ısrar ettiğiniz  Mustafa Kemal ortaokulunu bir yıl daha eğitim yuvası olarak değerlendirip,  Kazım Aktaş okuluna Turgut Özal Lisesi’ni taşıyabilirsiniz. Tekraren ifade edeceğimiz üzere Turgut Özal Anadolu Lisesinin ve hatta her hangi bir okulun prefabrik binada faaliyet göstermesi kesinlikle yanlıştır.

Düzce Belediye başkanlığı ve İl Milli eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere tüm ilgilileri aklı selim davranmaya kendi siyasi ve kariyer planları çerçevesinde çocuklarımızı mağdur etmemeye davet ediyoruz.  Kendilerine şu soruyu soruyoruz ‘’ Bu çocuklar kendi evlatları olsaydı bu kadar mağdur olmalarını ve eğitim hayatlarını o okuldan, o okula taşınıp yetersiz yapılarda eğitim görmesini kabul ederler miydi?..’’

                Biraz Vicdan Lütfen….

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız