“Esnafımızın yanındayız”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, son yaşanan sel felaketinin ardından yetkililer tarafından selzedelere vaat edilenlerin değerlendirmesini ve selzedeler adına takibini yapaya devam ediyor.

“Esnafımızın yanındayız”
27.07.2023 - 14:04
Haber Merkezi

Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden Yunus Özay Er, ‘’ Yakın dönemde yaşanan selde en fazla zarar gören bölgelerin başında yer alan Küçük sanayi sitesi esnafımızı ziyaret ettik. Hafta başında yağan yağmurdan dahi etkilendiklerini ve gördükleri zararın arttığını gözlemledik. Site esnafının tamamına yakını selden etkilenmiş olduğunu, sitenin alt yapı eksikliği başta olmak üzere güvenlik, ulaşım ve bağlı bulundukları kooperatifin daha aktif hareket etmesinin eksikliklerin giderilmesi adına çok önemli olduğunu yetkililerin dikkatine sunuyoruz” dedi.

Gerek dere havzasında olması gerekse de sel başta olmak üzere birçok sorun yaşıyor olması nedeniyle sigorta şirketlerinin buradaki esnafa sigorta hizmeti vermediklerini ifade eden Er, “Bir tarafta Düzce Belediyesi modern sanayi sitesi adı altında işyerleri inşa ederken bir yandan bölgenin sigorta şirketlerince mevcut durumu paralelinde riskli görülmesi ve belli noktalarda sigorta kapsamı dışında tutulması gerçeği göz ardı edilmemelidir. Gerek yeni projelerin gerekse de eski projelerin ticari anlamda cazibesini koruması ve arttırmasının yolu alt yapı başta olmak üzere bahsi geçen eksikliklerin tamamlanması yoluyla olur. Artık geçici çözümlerden vaz geçilmelidir. Yoksa sigorta şirketlerinin dahi çalışmaktan imtina ettiği bölgeye eski sanayi esnafı başta olmak üzere Düzceli esnafın geçeceğini düşünmek mevcut birçok projede olduğu üzere hayalperest bir bakış açısı olacaktır. Önce bölgedeki sorunları çözün sonra elbet yeni inşaatlar yapar esnafa satarsınız“ dedi

AFAD başta olmak üzere bölge esnafına sel sonrası verilen desteklerin yetersiz kaldığını ve esnafın yarasına yeterince merhem olamadığını ifade eden Er “ Sel sonrası eksperlerin tatmin edici inceleme yapmaması yardımlar noktasında esnafı mağdur etmiştir. Bu noktada ulusal ve yerel yetki sahiplerine kooperatif yetkililerinin kalıcı çözümler üretmesini ve bölge esnafına verdikleri sözleri tutmasını bekliyoruz. İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak esnafımızın yanında duracak, konunun takipçisi olacağız” dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız