Er: Düzce açısından kritik önemde

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İstanbul ve Bolu Caddeleri esnaflarının sorunlarının bir an öncesi çözülmesi gerektiğini belirterek, “İstanbul Caddesinin 24 saat boyunca bölge esnafına hammadde temin edecek olan araçlara da kapatılması, Bolu Caddesi ve paralel caddenin trafik akışının tek yönlü olması ticarethaneleri çok zor durumda bırakmaktadır” dedi.

Er: Düzce açısından kritik önemde
17.03.2022 - 13:17
Haber Merkezi

İstanbul Caddesi ve Bolu Caddesi esnafının sıkıntılı günler yaşadığını belirten İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Şehrimiz tüm Türkiye gibi ekonomik açıdan esnafımızın zor günler yaşadığı bir süreçten geçmektedir. Düzce’nin ticari manada ana damarlarından olan İstanbul ve Bolu Caddelerinde esnafımızın yaşadığı problemlerin ivedilikle çözümü, hem bölge esnafı hem de Düzce açısından kritik önemdedir” dedi.

 

“MANTIKLI BİR İZAHTAN UZAKTIR”

İstanbul Caddesi’nin belirli aralıklarla ham madde girişi için açıklaması gerektiğini belirterek, “İstanbul Caddesinin araç trafiğine kapatılması anlaşılabilir bir gerekçeye dayansa da, bu kadar aktif bir caddenin 24 saat boyunca bölge esnafına hammadde temin edecek olan araçlara da kapatılması ticarethaneleri malzeme akışı ve temini açısından çok zor durumda bırakmaktadır. Özellikle eczanelerin nöbetçi oldukları günlerde dâhi caddenin araç girişine kapalı olması, gerek hastalar, gerekse de eczane sahipleri açısından mantıklı bir izahtan uzaktır. İstanbul Caddesi’nin bu manada çözüme ihtiyacı vardır. Bizim önerimiz günün erken saatlerinde caddenin belirli bir saat diliminde, sadece ticarethaneleri bulunan esnaf için hammadde gelişi açısından açılması ve bunun kontrolü içinde sıkı bir zabıta tedbirinin uygulanmasıdır. Caddedeki eczaneler için de nöbetçi oldukları gecelerde benzer bir uygulama yapılabilir. Aksi halde esnafı çok daha zor günler beklemektedir” diye konuştu.

 

“BÖLGE ESNAFININ RAHATLATILMASINI BEKLİYORUZ”

Bolu Caddesinde trafiğin tek yönlü olmasının esnafa ticari sıkıntı yaşattığını belirten Er, “Bolu Caddesi ile alakalı ise gerek Bolu Caddesinde gerekse paralelindeki ilgili caddede trafik akışının tek yönlü olması ticari açıdan cadde esnafına sıkıntılar yaratmaktadır. Hala detaylarını haiz olamadığımız ulaşım master planı çerçevesinde bu soruna çözüm bulunması, en azından bir caddenin diğer istikamette trafiğe açılması gerekmektedir. Son belediye meclis toplantısında İYİ Parti Meclis Üyelerimizin verdiği önerge ile gündeme taşınan bu konuya yine bir ivedi çözüm bulunması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Belediyelerin bir görevinin de esnafı ayakta tutmak olduğunu belirten Er, “Her iki konuda bölge esnafı gerekli başvuruları ilgili makamlara yapmış ama somut bir netice alamamıştır.  Bizim İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak çözüm önerilerimiz ortadadır. Bu saate kadar bir türlü çözüme kavuşmayan bu konularda Düzce Belediyesinin açıklama yapmasını ve zaten yeterince sıkıntı çeken bölge esnafını rahatlatmasını beklemekteyiz. Belediyelerin bir görevi de esnafı ayakta tutmak ekonomik sorunlarına sosyal belediyecilik mantığı ile çözüm bulmaktır. Bu manada Düzce Belediyesini somut adımlar atmaya bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Editör: Ç. Diger