İYİ Partili Çakar'dan 'Halk Ekmek' açıklaması

İYİ Parti Düzce Belediyesi Meclis Üyesi, Grup Başkanvekili, Ender Çakar İYİ Parti Düzce Teşkilatları adına Düzce Belediyesi’nin Halk Ekmek Projesini değerlendirdi.

İYİ Partili Çakar'dan 'Halk Ekmek' açıklaması
23.04.2022 - 14:02
Güncelleme 23.04.2022 - 14:30
Haber Merkezi

Ender Çakar, “Komşu olduğumuz ille başta olmak üzere ülkemizin birçok il ve ilçesinde vatandaşlarımıza sofralarımızın temel besin maddesi ekmek ile alakalı daha ucuz tüketim adına çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Biz de İYİ Parti olarak bundan yaklaşık 1,5 yıl önce önerilerimizi Düzce Belediyesi ve kamuoyu ile paylaştık. Geç de olsa belediyenin bir adım atmış olması en azından hemşehrilerimiz açısında umut vericidir” dedi.

“Detaylarının bizlerle paylaşılmaması ile beraber gözlemlediğimiz kadarı ile satışların büfeler kanalı ile olacağını görmekteyiz” diyen Çakar, büfelerin imalat giderleri, personel giderleri, aydınlatma-ısıtma-soğutma giderleri, büfelerin kaldırım işgali yapacak olması ve ekmeğin dağıtım giderleri gibi konular göz önüne alındığında ilgili çalışmada hem belediyenin hem de vatandaşların kazanacağı müşterek bir çözüm uygulamanın daha makul olacağını belirtti.

Bu makul uygulamanın ise ekmek alımında kullanılacak olan “indirim kuponu” olduğunu ifade eden Çakar, “Ekmekte indirim kuponu sistemi tercih edilmeli. Çözümden tüm taraflar kazanç sağlamalıdır. Büfe uygulamasında ısrarcı olmak uzun ve orta vadede verimsiz olacaktır” diyerek, Düzce Belediyesi’ni en doğru ve en verimli yöntem olan ekmekte indirim kuponu uygulamasını tercih etmeye davet etti.


Editör: Ç. Diger