“Komşularla ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz”

Vatan Partisi'nin Düzce'deki öncüleri, açık hava toplantısında bir araya geldi. Genel Sekreteri Özgür Bursalı'nın da katıldığı, Türkiye'nin ve Düzce’nin gündeminin konuşulduğu piknikte, partiye yeni katılan üyelerin rozetleri takıldı, görevler belirlendi.

“Komşularla ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz”
30.05.2022 - 17:46
Haber Merkezi

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, “Türkiye önemli kararların eşiğindedir. Bugün içeride ve dışarıda önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Amerika,  başta Yunanistan olmak üzere Güney Kıbrıs, Suriye ve Irak’ın kuzeyinden Gürcistan’a kadar üsler kurmakta askeri yığınak yapmaktadır. İsrail ve Yunanistan’la ortak tatbikatlar yapmaktalar. Buna karşı bizim hazırlıklı olmamız gerekiyor. Başta Suriye olmak üzere komşularla ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz. Rusya, İran ve Irak’la hem güvenlik hem de ucuz enerji temini için işbirliği yapmalıyız. Hükümet Suriye ile görüşmeyerek, İran ve Rusya ile işbirliğinden kaçınarak hata yapmaktadır. Kararsız ve dengeci politikalarla Türkiye’nin sorunları çözülemez. Vatan Partisi’nin kararlılığı ve programı ile bu tehditleri bertaraf ederiz.

“krizin yükü dar gelirliye yüklenemez”

Ekonomide de hızla üretim devrimi rotasına girmemiz gerekiyor. En başta Ankara’dan başlayarak her türlü lüks ve israfa son verilerek bütün kaynaklar yatırıma, üretime aktarılmalıdır. Krizin yükü dar gelirliye yüklenemez. Başta devleti yönetenler tasarruf etmeli. Tarımda girdi maliyetleri aşağıya çekilmeli. Çiftçi desteklenmeli. Ülkemizde üretilen ve üretilebilecek ürünler dışarıdan alınmamalı. Milli sanayici desteklenmeli. Buradan Düzce Ovasına baktığımızda az miktarda pirinç tarlasından başka ovanın tarım dışı kaldığı görüntüsü var. Buralarda devlet planlama yaparak üretime öncülük yapmazsa bu çarpık sistemle sorunlar çözülemez.

“ARTIK YIKICILARIN İKTİDAR OLMA ŞANSLARI YOKTUR”

Bugün Vatan Partisi’nin programının ve çözümlerinin günü gelmiştir. Muhalefet diye ortaya çıkıp masa kuranların Türkiye için çözümleri yoktur. Tek programları ABD kontrolünde FETÖ ve PKK koruyuculuğu ile hükümeti devirmek. Bunlar yeniden FETÖ ve PKK’yı diriltemezler. Artık yıkıcıların iktidar olma şansları yoktur. Bu ancak Ankara’nın düşman askerlerinin eline geçmesiyle olabilir. Şimdi herkese iş düşüyor. Kendimize, partimize, milletimize güveniyoruz. Atatürk gibi olacağız. Atatürk gibi yapacağız” dedi.

Piknik katılımcıların soruları ve Düzce’nin yerel sorunlarının konuşulduğu sohbetle sürdü.


Editör: C. Sandıkçı