İYİ Parti Teşkilatı Düzce TSO’yu ziyaret etti

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz, Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ve beraberindeki heyet, Ekonomi Çalıştayı dolayısıyla geldiği Düzce’de, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

İYİ Parti Teşkilatı Düzce TSO’yu ziyaret etti
1.06.2022 - 14:18
Haber Merkezi

Ziyaret programına ayrıca; İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Başkan Vekili Aslıhan Akbal Tüysüz, Merkez İlçe Başkanı Av. Hakan Deniz, Kadın Politikaları Başkanı Nuran Sayman, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli, Gençlik Kolları Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kaan Fırat, Düzce Belediyesi Meclis Grup Vekili Ender Çakar, Düzce Belediyesi Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Birol Aksu, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kayıkçı, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük ve Düzceli iş insanları hazır bulundu.

ŞAHİN: TAM KOORDİNASYONLA ÇALIŞIYORUZ

Ziyaretin açılış konuşmasını yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, odayı ziyarete gelen tüm siyasilerden aynı beklentiler içerisinde olduklarını söyledi. Şahin, “İş insanları olarak devletimize ve milletimize hizmet etmeye, üretmeye, istihdam arttırmaya, ihracat yapmaya, ülkemizin ekonomik refah düzeyini arttırmaya gayret ediyoruz. Global dünya ile aramızda ciddi bir rekabet sorunu var. Üretim maliyetleri ve kamusal yükümlülükler iş dünyasının en ciddi sorunlarının başında geliyor. Düzce olarak birçok konuda kamu-sanayi-üniversite işbirliği çalışmalarını fiiliyata geçirdik. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Rektörümüz ve diğer sivil toplum kuruluşları ile tam koordinasyonla çalışıyoruz. Bu da ekonomiden eğitime, sosyal hayattan ticari hayata kadar bizlere ciddi sinerji kazandırıyor. Bunlara bazı örnekler vermek isterim. Düzce Üniversitesi’nde kapanmak üzere olan tekstil bölümünü ele alarak Moda Tasarımı Bölümüne dönüştürdük. Tüm makine parkurunu yeniledik ve şimdi iş insanları mezunları bekler hale geldi. Yine Meslek Yüksek Okulumuza CNC ve Bilgisayar Atölyeleri kurduk. Bu atölyelerde 600’e yakın aktif çalışana eğitim vererek pratik beceri kazandırdık. Üniversitemiz bünyesindeki Bilimsel Araştırmalar laboratuvarının Tarım Bakanlığı tarafından akredite edilmesini sağladık. Şu anda onlarca test akredite şekilde laboratuvarımızda uygun maliyetlerle yapılabilmektedir. 113 üyemize 113 ücretsiz akademik danışman tahsis ettik. Akademisyenlerimize saha tecrübesi kazandırırken üyelerimizin de akademik kaynaklardan faydalanmalarını sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile odamıza tahsis edilen Meslek Lisemiz şu an %100 doluluk oranı ile faaliyetlerine devam ediyor. Bugün Düzce turizm konusunda hak ettiği yerde değil. Ancak, bugüne kadar keşfedilmemiş olmanın yeni fırsatlar yaratacağına inanıyorum. Bunu kısa zamanda avantaja dönüştürerek turizmde bir marka olacağımıza inanıyorum. Bu konuda ciddi adımlar atıldı. Türkiye’nin turizmdeki en büyük markalarında biri olan Dedeman, Düzce’de beş yıldızlı bir otel yapmak üzere protokol imzaladı. Benzer şekildeki bu turizm yatırımlarının artarak devam edeceğini biliyoruz.  Üyelerimizin nitelikli istihdama yönelik beklentilerini karşılamak üzere de çalışmalar yürütmekteyiz“ ifadelerine yer verdi.

ER: YAPICI VE VERİMLİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise; “Düzce’nin gelişmesi ve bu gelişmede kadının emeğini ve rolünü çok önemseyen bir teşkilatız. Şehrimizin makus tarihini ancak orta ve uzun vadede geliştirmekte olduğumuz makro kalkınma planlarını hayata geçirirsek değiştirebileceğimizin bilinci ile kısır siyasi çekişmelerden uzak yapıcı ve verimli projeler üretmeye devam ediyoruz. Şehrin büyümesi Düzcelilerin ekonomik olarak daha iyi bir yaşam standardına ulaşması için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Programında devamında, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz ve Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale’nin sunumu ile devam etti.

Programın sonunda, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz, Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale’ye Düzce’nin yöresel ürünleri ile Düzce Üniversitesi tarafından özel olarak geliştirilen tıbbi ürünlerden oluşan hediye paketini takdim etti.


Editör: Ç. Diger