İYİ Parti'nin 3 adayı belli oldu... Mehmet Keleş'ten ilk açıklama

"Biliyorum ve inanıyorum ki siz saygıdeğer Düzceli hemşehrilerimizin takdir ve tasvipleri ile 31 Mart gecesi bizler için muhteşem bir şölen gecesine dönüşecektir."

İYİ Parti'nin 3 adayı belli oldu... Mehmet Keleş'ten ilk açıklama
19.10.2023 - 15:33
Güncelleme 19.10.2023 - 16:25
Haber Merkezi
2

Yerel seçimlere kendi adayları ile girecek olan İYİ Parti, Düzce’de Mehmet Keleş, Akçakoca’da Behçet Alkan Lokum, Gölyaka’da ise Bekir Akbulut’u aday gösterdi.

İYİ Parti’nin 3 başkan adayı, Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılımı ile düzenlenen toplantıda kamuoyuna duyuruldu.

Acaroğlu Rastoran’da geniş katılımla düzenlenen aday tanıtım toplantısında; Düzce adayı AK Partili Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş olarak açıklandı. Gölyaka'da da AK Partili Eski Belediye Başkanı Bekir Akbulut aday gösterildi. Akçakoca'da ise İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum ile seçimlere girme kararı alındı. 

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, 35 yıllık yerel yönetimler bilgi birikimi ve tecrübesine sahip olduğuna dikkat çekerek, “Biliyorum ve inanıyorum ki siz saygıdeğer Düzceli hemşehrilerimizin takdir ve tasvipleri ile 31 Mart gecesi bizler için muhteşem bir şölen gecesine dönüşecektir” dedi.

Keleş konuşmasında şunları söyledi: “Saygıdeğer genel başkanımız, Genel başkan yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, değerli il başkanımız, ilçe başkanlarımız, parti yöneticilerimiz

Uzaktan ve yakından toplantıya katılım sağlayan kıymetli misafirler

Basınımızın güzide temsilcileri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Toplantımıza hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

Öncelikle saygın genel başkanımız başta olmak üzere genel merkez yöneticilerimize il başkanımız ve Düzce İYİ parti ailesine, şahsıma göstermiş oldukları güven ve teveccühten dolayı canı gönülden teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bu güvene layık olabilmek için gece-gündüz demeden çalışarak, bu seçimi kazanmak, beklentileri boşa çıkarmamak en önemli görevimiz olacak.

Biliyorum ve inanıyorum ki siz saygıdeğer Düzceli hemşehrilerimizin takdir ve tasvipleri ile 31 Mart gecesi bizler için muhteşem bir şölen gecesine dönüşecektir.

Bizler bu şehre hizmet etmek istiyoruz.

Ne yapacağımızı, nereden başlayacağımızı çok iyi biliyoruz.

Bu şehrin imkan ve kabiliyetlerini, insanımızı ve ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz.

Çok iyi bildiğimiz bir konu da yerel yönetimler.

35 seneden beri gerek bürokraside, gerekse siyaset içerisinde oluşan bürokrasi tecrübemizde konu başlığı her zaman yerel yönetimler oldu.

Kısaca özetlemek isterim.

7 yıl İçişleri Bakanlığı’nda uzman olarak görev yaptım.

Ardından 10 yıl İBB’de çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yaptım.

Ardından toplam 8,5 yıl, 2 dönem olarak Düzce Belediye Başkanı olarak görev yaptım.

2 yıl Başbakanlıkta yerel yönetimler danışmanlığı yaptım.

3 yıl Türkiye Belediyeler Birliği’nde Genel Sekreter yardımcısı olarak görev yaptım.

Ardından da 5 yıl Türkiye Başkanlar Birliği Genel Başkanı olarak görev yaptım.

Tam 35 yıl.

Şimdi bu tecrübe, bilgi ve birikimlerimiz ile yeniden, bir kez daha, ustalık dönemi olarak, Düzce ve Düzce insanına hizmet etme zamanıdır.

Geçmişte yaptıklarımız, gelecekte yapacaklarımızın garantisi ve teminatı olacaktır.

Zafere bütün kalbimle inanıyorum. Çünkü bu şehre ve insanına en zor günlerinde büyük hizmetlerimiz bulundu.

Düzce’nin hamiyetperver insanı asla kendisine yapılan hizmeti unutmaz.

Saygıdeğer genel başkanımız;

Düzce’miz Batı Karadeniz bölgesinde İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında, denize çıkışı olan, verimli ovası, dağları, yaylaları, akarsuları, denizi, zengin flora ve faunasıyla, demografik ve kültürel zenginliğiyle adeta cennet gibi bir ildir. Bu şehirde tarım, sanayi ve turizm kavga etmeden, birbirlerini rahatsız etmeden barış içinde yaşıyorlar. Çünkü bizim geçmişte başardığımıza inandığımız en büyük iş bu şehri plansız gelişmekten korumak olmuştur.

Bu şehri geleceğe taşımak, havasını, toprağını, suyunu temiz tutmak, bu şehri gelecekte bir kültür, tarih ve turizm kentine dönüştürmek, etrafında bulunan 30 milyon nüfusun nefes alabileceği, rehabilite olabileceği bir şehre dönüştürmek en büyük hedefimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Bu alanda geçmişte başladığımız, belli mesafe kat ettiğimiz, halen bıraktığımız noktada duran birçok proje var.

Mesela Düzce’de Yakın Karadeniz Rallisi yapılırdı, daha düne kadar.

Otokros, motokros ve enduro yarışları yapılır ve biz bunlar için birçok pist yapmıştık.

Birçok bitirmek üzere olduğumuz yarış pistleri halen bekliyor.

Sinema filmleri, diziler ve bunlar için hazırladığımız birçok plato Düzce’de yer alıyordu.

Fuat, kültür ve kongre merkezleri inşa ediyorduk.

Hepsi bekliyor.

Düzce’nin bölgesinde farklı anılmasını sağlayacak bütün projeler bekliyor.

İnşallah 1 Nisan itibariyle sadece su, imar, ulaşım, altyapı, üstyapı, çevre alanlarında değil, sosyal belediyecilik alanında da uygulayacağımız birçok proje ile kaldığımız yerden inşallah devam edeceğiz.

Bu kentin acil çözülmesi gereken sorunları var. Ulaşımdan, altyapıya, kentleşmeden çevre düzenine, imar uygulamalarından, iskan sorununa kadar, kentsel dönüşümden kent estetiğine, birçok sorunu var. Bu sorunların hepsini çözmek, bu kenti gelecek nesillere taşımak, en önemli hedefimizdir.

Yerel yönetimlerin ülkemizde yaşadığı bütün sorunları biliyoruz. Belediyelerimizin yaşadığı mali sorunlara rağmen, özellikle hibe kaynaklara ulaşma noktasında yerel kaynakların güçlendirilmesi ve yeni kaynaklar oluşturulması, israfın önüne geçilmesi, üzerine ehemmiyetle durduğumuz ve kafa yorduğumuz konular.

Öncelikleri iyi belirleyerek, bu şehrin ihtiyaçlarının acilen karşılanması noktasında uzman ekibimizle gece gündüz demeden çalışarak bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Hunu inşallah hep birlikte başaracağız.

Ve Düzce’yi çevresinde parmakla gösterilen, gıpta ile bakılan, modern bir kente dönüştüreceğiz. Gayret bizden Tevfik Allah’tandır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

31 Mart seçimleri ülkemiz için Düzcemiz için milletimiz için hayırlara vesile olsun.”


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzce İyi Olacak
  Düzce İyi Olacak
  20.10.2023 14:13

  Düzce İyi parti belediyeciligile tanışacak.

 • BETUL
  BETUL
  20.10.2023 08:47

  Sayın keleş sız akp den kavuldgunuz ıcın kndınızı aklamaya çalısıyosunuz sız duzce beledıysne nekadar sıcılı bozukkısı varsa aldınız hatta ynızda oldu duzce lılr sıze oy vermez bosuna ugramyın

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız