Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Biz Düzceliler   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Emekliye üçlü zam

16.10.2020 - 08:47:13

Ocak 2021 yılında emeklinin hem maaşı hem ek ödemesi yükselecek. Emekli doktorlar üçüncü zammı ilave ödemesinde görecek. Ödeme 2 bin 717 liraya çıkabilecek.

Emekliler her ay maaşları ile birlikte yüzde 4-5 oranında ek ödeme alıyor. Emekli doktorlara ise üçüncü bir ödeme daha var. Geçen yıl başlatılan uygulama ile Emekli Sandığı kapsamındaki emekli doktorlara her ay ilave ödeme yapılıyor. Ödemenin tutarı; uzman olmayanlarda 2 bin 7, uzmanlarda ise 2 bin 625 lira.

NASIL DEĞİŞECEK? Ocak’ta ise tüm ödemeler değişecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına bu yıl ikinci 6 aylık enflasyonu oranında zam yapılırken; memur emeklilerine yüzde 3 artış ve ikinci 6 aylık enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark yansıtılacak.

Yeni Ekonomi Programı’ndaki 2020 yılı enflasyon tahminine göre, zam oranı SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde yüzde 4.49, memur emeklilerinde yüzde 3.49 olacak. Maaşlar artacağı için ek ödemeler de yükselecek.

Emekli doktorların ilave ödemelerinde de memur maaş katsayısındaki artışla yükseliş yaşanacak. Memur maaş katsayısı yüzde 3.49 artarsa, aylık ilave ödeme uzmanlarda 2 bin 717, uzman olmayanlarda 2 bin 78 liraya çıkacak.

ÇALIŞMAMAK GEREKİYOR: İlave ödemeden aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olanlar yararlanabiliyor.

Ödemeyi almak için sigortalı bir işte çalışmamak gerekiyor.

Eğer doktor vefat etmişse, ilave ödeme, hak sahibi yakınlarına veriliyor. Bu kişiler aylık bağlama oranları doğrultusunda ek ödemeden yararlanabiliyor. 

 

                                                     DUL  KADINA  650  TL

Devlet muhtaç ve herhangi bir gelir sahibi olmayan kimselere yardım elini uzatıyor.

Aile Bakanlığı, 43 farklı sosyal yardım ile ihtiyaç sahiplerine destek veriyor. Bu yardımlardan biri de dul kadınlara yönelik.

Eşi vefat eden, maddi açıdan dezavantajlı durumdaki kadınlara, düzenli olarak nakdi destek sağlanıyor. Eşi vefat eden kadınlara ölüm aylığı bağlanırken, bundan yararlanamayanlar için bu destek devreye giriyor.

Destekten yararlanmak için kadının, ikamet ettiği il/ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvuruda bulunması gerekiyor.

İhtiyaç sahibi dul kadınlara yönelik desteğin tutarı ise aylık 325 lira. Destekten yararlanan dul kadınlara 2 ayda bir 650 lira ödeme yapılıyor.

Eşi vefat eden kadınlara ölüm aylığı bağlanırken, bu imkandan yararlanamayanlar da destekleniyor. Maddi açıdan dezavantajlı dul kadınlara 2 ayda bir 650 lira veriliyor.

 

                 DÜZCESPOR  SİİRT  İL  ÖZEL  İDARESİ’Nİ  KONUK  EDİYOR

Üçüncü Lig 4. Grupta mücadele eden Düzcespor hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde Siirt İl Özel İdaresi takımını konuk edecek.

Sezona 2 galibiyetle başlayan Düzcespor son 2 maçını da berabere bitirdi. Muğlaspor’u kendi sahasında Kozanspor’u da deplasmanda yenen Düzcespor, kendi sahasında Adıyamanspor ve deplasmanda Silivrispor’la berabere kalan temsilcimiz hafta sonu tekrar kendi sahasında oynayacak.

Dört haftayı geride bırakırken bazı takımların 2 bazı takımların 3 maç yaptığını daha önce belirtmiştik. Düzcespor maç fazlalığı ile puan cetvelinde 2.ci sırada yer alıyor.

Siirt İl Özel İdare takımı ise 2 maç oynadı ve 1 puan aldı. Bu takım 3.cü maçını Düzce’de Düzcespor ile yaparken Düzcespor 5.ci maçına çıkmış olacak.

Düzcespor’un son haftalarda oynadığı futbol güzel olurken gol yollarında zorlandığı iddia ediliyor.

Bu arada bazı basın kuruluşlarında görev yapan kişilerin tutarsız açıklamaları hayretle karşılanıyor.

Bir hafta Düzcespor’u methedenler bir hafta eleştiriyor. Maç sonucuna göre konuşan bu kişiler tepki toplarken, laf olsun torba dolsun misali tepki görüyor.

Düzcespor’a hafta sonu oynayacağı maçta başarılar dileriz. Maçın saat 14.30’da başlayacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Esenkalın…

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8