Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Biz Düzceliler   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Burak MARADİT

İz bırakanlar

28.09.2021 - 08:44:19

Büyüğüyle küçüğüyle, ne işle ilgileniyorsak ilgilenelim bir iz bırakmaya gayret etmeliyiz.

Bu dünyaya ne insanlar geldi ve geçti, sadece iz bırakanların adı yaşayabildi.

Memleketi için üreten, yüreğinde memleket sevdası bulunan nice sanayiciler, bürokratlar, esnaflar, eğitimciler, gazeteciler ve tüm meslek gruplarından kişiler geldi, geçti. Ama çok azı unutulmadı.

*

Toplumumuza değer katanların amacı vatanı ve milleti geliştirmek ve güzelleştirmek oldu. Geçmişi tüketmeyi değil geleceğimize güç katmayı başardılar. 

Uzun gibi gözüken bir hayatı yaşarken, kalıcı eserler bırakma amacında değilsek o zaman yaşamadan ölmüşüzdür. Bugün yaptıklarımızın, elli belki de yüz yıl sonra bir eser olabileceğini unutmamalıyız.

*

Bir yardımseverlik, yazdığımız bir kitap, ürettiğimiz ürün, yaptığımız spor, çeşme, heykel, park, okul, hatta yarattığımız bir düşünce veya ideoloji de bir eser olabilir.

Tarihe not düşecek bir değişimin gerçekleşmesi kesinlikle kolay olmayacaktır, oluşum en az çeyrek asır sürebilir. Karşınıza çıkacak engeller cabası… Fakat nesiller boyu unutulmayacak eserleri bırakabilmek ve yaşatmanın kolay olacağını kim söyledi!

*

Düzce’nin cehresini değiştiren veya değiştirmek için çaba sarf eden kişileri, unutmak nankörlük olurdu.

“100 Ünlü Düzceli” kitabındaki kişiler de ve daha niceleri memleketimize iz bırakanlardı. Değerlerimizin unutulmamasını sağlayan kitabın yazarı da TARİHİ UNUTTURMAYARAK iz bıraktı.

*

Tarihe not düşmek isteyen ve çaba sarf eden herkesin emeğine sağlık.

Aramızda olmayanlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Unutmadık.

Burak Maradit

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8