Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Biz Düzceliler   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Sivrisineği öldürüyordum senin kanını taşıyorum dedi

13.10.2021 - 09:26:17

Bir laf vardır aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık var. Düzce’de aynen böyle bir hava var.

Yöneticileri hem seviyoruz hem kızıyoruz. Yöneticilerle hem iyi geçinmeye çalışıyoruz hem de onları görünce kaçmaya çalışıyoruz.

Düzce’de söz sahibi olan ve Düzce’ye çivi çakması gereken başkanlar olsun, idareciler ve yöneticiler olsun onlara bir şey diyemiyorsunuz.

Tam eleştirerek bir haber yapmaya kalkıyorsunuz mutlaka bir aksilik oluyor. Ya bir yerde denk geliyorsunuz ya da bir anda fikriniz değişiyor.

İçimden tam sivrisineği öldürmek geçerken, bir anda senin kanını taşıyorum dediği an vazgeçiyorsunuz.

Düzce’de yaşamak böyle oluyor. Nasıl olsa hepimiz birbirimizi tanıyoruz diye geçiştirip gidiyoruz.

Peki Düzce’de yapılması gereken hizmetler ne olacak? Peki bu Düzce’nin sahibi yok mu? Peki bu Düzce’nin geleceği ne olacak?

Neden böyle bir yazı yazma gereği duydum.

Son zamanlarda dedikodular aldı başını gidiyor. Önüne gelen Düzce’den bahsediyor. Önüne gelen Düzce’yi konuşuyor.

Meclis’te Düzce konuşuluyor. Bolu Belediye Başkanı Düzce’yi konuşuyor. Düzce’ye gelen misafirler Düzce’nin geri kalmışlığını konuşuyor. Düzce’de yaşayan yerli ve yabancı bazı kesimler Düzce’nin dedikodusunu yapıyor. Siyasette Düzce eleştiriliyor. Hava kirliliğinde Düzce konuşuluyor.

Neymiş efendim yapılanlar yıkılıp yerlerine yenileri yapılmaya çalışılıyormuş.

Neymiş efendim fuzuli harcanan paralar vatandaşların cebinden çıkıyormuş.

Neymiş efendim belediyeye bir çok torpilli eleman alınmış.

Neymiş efendim eski belediye başkanları ve milletvekilleri belediyeye işe alınmış. Bir çok partili gençler belediyeye işe alınmış.

Neymiş efendim Düzce AKP İl Başkanı Mustafa Keskin çok pasifmiş.

Neymiş efendim Belediye Başkanı Faruk Özlü hala gözle görülür bir yatırım yapamamış. Çoğu yatırımları yıkmış, azını yapabilmiş.

Neymiş efendim belediye başkanı ekibini iyi kuramamış. Lafa çok bakıyormuş.

Neymiş efendim milletvekilleri Düzce’ye hiç uğramadıkları gibi en ufak bir çivi dahi çakmamışlar.

Neymiş efendim yeni vali Cevdet Atay devamlı gezip ziyaretlerde bulunuyormuş. Hala Düzce için bir yatırım yapmamış.

Neymiş efendim milletvekilleri Düzce için mecliste ses çıkaramıyorlarmış. Aynı zamanda vekiller bırakın ses çıkarmayı Düzce’nin adını bile anmıyorlarmış.

Neymiş efendim Düzce’de başıboşluk varmış. Ne pahalılığın ne de marketlerin yaptıkları zamların önüne geçemiyorlarmış. Denetimlerin yapılmadığı sıfır olduğu vurgulanıyormuş.

Neymiş efendim resmi kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere herkes rahatlık içinde imiş. Resmi dairelerde bile odaların boş olduğu personellerin nerelerde olduğu bilinmiyormuş. Bunlar hep iddia ediliyor.

Hatta emekliliği geçenlerin bile hala işyerlerinde çalıştıkları bilgisayar başlarında A’yı Z’yi aradıkları, zaman kaybı yaşadıklarını konuşanlar bile var diye iddialarda bulunuyorlar.

Yani say say bitmeyen olayların başında Düzce geliyor. Yahu bu Düzce’de hiç mi iyi şeyler olmuyor. Bizim Düzce hep kötü yönleri ile mi anılacak.

Şöyle bir bakıyorum. Başkan bizim başkan… Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışanlar bizim insanlarımız…Memurların çoğu Düzceli kardeşlerimiz… Esnaflar bizim esnaflar… Düzce bizim Düzcemiz…

Milletvekillerimiz bizim vekiller… Havamızı, suyumuzu, ekmeğimizi Düzce’de soluyup yiyoruz…

Söyleyin Allah aşkına hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Kimi kime şikayet edeceğiz. Yahu hepimiz Düzceliyiz…

Ben şimdi kimi kötülemeye çalışacağım. Yukarıda belirttiğim gibi tam sivrisineği öldürecektim abi senin kanını taşıyorum dedi.

Yahu birbirimizi idare edelim. Yani aramızda yabancı yok. Biz Düzceliyiz… İyi de bizi kim idare edecek diyenler var.

Esenkalın…

 

 

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8